avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 731 soluții astăzi
Forum Activitate mamy86

Activitate mamy86

Discuție Cerere sistare
Bună ziua și La mulți ani!Am ft în Icc 3-7 ani pana în luna iunie.De la 1 iulie sunt angajata ca Asistent pers al copilului cu handicap. Azi mă sunat fostul angajator de unde am intrat în ICC ca tb sa fac o cerere de suspendare a activității pt ca figurez în 2 locuri. Așa se procedează? Cu ce dată tb sa fac cererea?Va multumesc
Buna ziua.Sunt angajata ca asis pers al copilului pana in luna iunie 2018.La jum lunii martie urmeaza sa nasc bebe2.De la primarie mi sa spus ca pot intra in prenal incepand cu 1feb.Stiam ca se intra in sapt 32,adica ar tb sa intru undeva pana in jum lunii ian.E in regula cum mi sa spus?Cu cele 42 zile,la plata cum se procedeaza?
Discuție ICC bebe 2
Buna seara.Sunt angajata la primarie ca asist pers la primul copil,pana in luna mai.La jum lunii martie urmeaza sa nasc bebe2.Am anuntat angajatorul ca sunt insarcinata.Voi beneficia de cele 126 zile?Voi avea si zile concediu tinand cont ca,contractul de munca il am incepand cu 1iulie 2017?
Buna seara.Sunt insarcinata cu bebe2 si sunt angajata la Primarie ca Asistent personal al primului copil.Am luat adeverinta de la med de familie precum ca sunt insacinata si am inteles ca tb sa fac si o cerere.Ma puteti ajuta cu un model de cerere sau cum sa o fac?Va multumesc
Răspuns la discuția Prima la nastere
Doar la patron?Trusoul la nastere se mai da?
Buna ziua.Angajatorul ofera prima la nastere?Mentionez ca sunt angajata la PRIMARIE CA ASIST PERS la primul copil
Discuție ICC bebe 2
Buna seara.Revin cu o intrebare:sunt angajata la primarie ca asist personal de la 1iulie pana pe 9mai 2018 al copilului cu handacap grav,(am fost in crestere copil 3-7ani pana pe 15 iunie 2017)in martie urmeaza sa nasc.Voi intra in ICC bebe 2,dar cu primul copil ce se va intampla?Voi semna declaratie de optiune?
Răspuns la discuția ICC vs asistent personal
Angajata de la 1iulie la Primarie ca asist personal al copilului,incadrata cu salariu minim,si pana pe 15iunie am ft in ICC 3-7ani.
Pana pe 15iunie am ft in ICC3-7ani,copilul avand certificat gradul 1 cu asistent,de la 1iulie mi s a ft angajarea la primarie ca asistent pers cu cotract pana la inc lui mai 2018.Tocmai am aflat ca sunt insarcinta.Cum trebuie procedat?Tb sa anunt pe cineva?Cu indemnizatia pentru bebe2cum se va procedeaza?
Discuție Rovinieta
Buna ziua.Sotul meu este veteran si este scutit de plata impozitului pe teren si cladiri.La autovehicul poate fi aplicata scutirea de impozit?