avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Activitate nicedi

Activitate nicedi

In timp ce conduceam autoturismul am atipit la volan si m am rasturnat cu masina peste un camp.Mentionez ca am fost singur in masina si nu au fost alte autoturisme implicate.A fost chemata ambulanta , prin serviciul UPU, am fost internat in spital, pe o perioada de 2 zile. In prezent , am fost chemat in judecata de catre reclamant/spitalul, pt plata a 900 de lei , reprezentand spitalizarea celor 2 zile, bazandu-se pe dispozitiile art. 320 din Legea nr.95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii.Vreau sa aflu, daca se poate,internat prin Urgente, nu sunt scutit de orice plata timp de 3 zile?In cazul in care, eu am fost la volanul autoturismului si tot eu am fost singura victima, se mai pot aplica dispozitiile art 320 conform careia persoanele care prin faptele lor aduc daune sanatatii altei persoane raspund potrivit legii si au obligatia sa repare prejudiciul cauzat furnizorului de servicii medicale....
Cum ar arata un model de contract de colaboarare intre o firma si un gornist,participant la inmormantari.multumesc anticipat
am fost exclus din tabloul avocatilor , din cauza faptului ca nu am urmat cursurile IINPPA...Urmatorul pas este trimiterea deciziei la ANAF de catre Barou sau trebuie sa ajung personal.....acum stau la 600 de km de acea localitate...poate ma indruma cineva..cum pot proceda....Se poate trimite prin fax,oare?
pt postul de secretar primarie comuna:)
In situatia in care se depun doua dosare,unul cu vechime si studii superioare si altul doar cu vechime ,este posibil sa se selecteze pt concurs doar cel cu studii si vechime, celalalt fiind exclus?
Praba scrisa a concursului poate fi compusa numai din teste grila?multumesc:(
cum decurge concursul ,proba scrisa si interviul la anfp?care sunt legile pe care anfp pune accent?
buna seara!doresc sa aflu la cat timp anpf planifica examenul , dupa ce primarul a anuntat locul scos la concurs.
la inscriere trebuie sa semnez pe raspundere, ca nu am fost destituit din functie sau nu m-ia incetat contractul individual de munca din cauze disciplinare.ma gandesc ca profesia de avocat este una liberala si poate nu -mi dauneaza
la inscriere trebuie sa semnez pe raspundere, ca nu am fost destituit din functie sau nu m-ia incetat contractul individual de munca din cauze disciplinare.ma gandesc ca profesia de avocat este una liberala si poate nu -mi dauneaza