avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate virgil1950

Activitate virgil1950

CE SA FAC PENTRU RETURNAREA SI OBLIGAREA DE A ACEPTA RETURNAREA UNOR PIESE AUTO TRIMISE AIUREA PE INTERNET
Am cumparat in 2002 padure de la diferiti propietari ce au fost pusi in posesie dupa legile restituiri , dar nu am facut un act oficial ci doar de mana . inregistrand-o la rol , acum vreau sa fac cadastru pe ea, cei de la care am cumparat-o sunt decedati mostenitori nu vor sa colaboreze fiind dezinteresati
Tata sa cuplat in anul 1952 cu o femeie cu care a construit o casa desi era cununat cu mama de care care a divortat in 1959 ,, Casa si terenul apar la rol din 1956 pana in 1970 cand decedeaza , rolul fiind preluat de concubina , cate parti ne revine noua copiilor rezultati din casatorie si celor din concubinaj , ( mama care era casatorita cu el la momentul construiri case ii revine ceva?)
schitele apartamentelor ,respetv cadastru e facut , de profesionisti , si asa zisi profesionisti( fosti ofiteri autorizati OCPIuri ) si e normal sa difere, nu toate apartamentele au aesi suprafata construita chiar au acesi tructura ,deci e normal sa difere si cota indiviza in functi de cat au suprafata construita care esti factorul in functir de ce es calculeaza cota indviza
de ce aoperisul balconului vecinului de la parter , si mai ales ca este extins e bun comun ? el acopera imobilul vecinului nu a tuturor locatarilor de pe tronson?
primeste 75 la suta din jumatatea lui taicasu si doamna ramane cu 50 la suta plus 25 la suta din jumatatea sotului
doar daca este intocmita documentatie cadastrala detine ocpiul
tu spui ca ai cadastru pe terenul tau in planul de delimitare cati metri patrati ai?
ei au cadastru pe ce suprafata?
in alta tara nu te iarta la cea mai mica greseala acolo ramai si far de masina