avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Activitate evelina13

Activitate evelina13

Răspuns la discuția apartament donat
multumesc
buna ziua, as dori daca se poate sa imi spuneti daca pot ipoteca un apartament, este cumparat de mine si donat fetei mele dar cu clauza dupa moartea mea, pot ipoteca acest imobil pt 5 ani? multumesc si o zi racoroasa va doresc
fata mea va veni in tara din italia cu un copil minor nu stiu sigur daca vine si cu tatal copilului, ce acte are nevoie pt a veni si apoi pt a pleca inapoi (nu este casatorita cu acte cu acel italian) multumesc
da corect dar ce acte trebuie unde le fac aici in tara cat dureaza cine ma poate lamuri sau unde trebuie sa merg ca sa aflu sa fie totul pregatit pt cand vine fata cu copilul si macar cu aproximatie cat dureaza cat costa, hm naspa cam multe doresc eu de la dvs scuze
Multumesc anticipat pt rabdarea cu care cititi si poate ma puteti ajuta
Fata mea este in Italia si (nu este casatorita legal dar sta legal in italia) are un copil cu un italian (copil recunoscut cu cetatenie italiana acte legale pt copil care are 1 an) fata mea ar dori sa ii faca si cetatenie romana as dori daca se poate sa imi trimiteti un email cu tot ce este necesar si aici si in italia pt a rezolva aceasta cetatenie, cat dureaza actele ce acte sunt necesare si unde trebuie sa ma adresez, fata mea va veni cu copilul in iunie in tara si ar dori sa rezolve totul pe cale legala,stiu ca poate nu e de competenta dvs dar poate ma puteti ajuta
multumesc cu respect evelina
am imprumut la banca, nu am restante, nu am fost rea platnica, dar vazand pe net fel de fel de discutii acum fiind si eu in imposibilitatea de a mai plati va cer un sfat
de la 1 noiemb sunt pensionara anticipat iar pensia fiind f mica nu voi mai putea plati rata pe care o am (incepand cu noiembrie, in rest sunt platite la zi) nu am credit ipotecar va rog mult poate ma sfatuiti ce sa fac, am inteles ca nici bancile nu sunt intelegatoare eu vreau sa pun pensia la banca la care am creditul am din pacate si provident cum sa fac? nu stiam ca voi iesi la pensie va multumesc pt rabdare si daca se poate un raspuns pe email multumesc mult