avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 331 soluții astăzi
Forum Activitate FabianOnel

Activitate FabianOnel

Am primit amenda pentru ca nu am avut rovinieta în ziua când am vândut autoturismul.
Ideea este ca acel cumpărător nu și-a mai luat rovinieta și amenda a venit pe numele meu la primărie.
Am plătit amenda și as vrea sa o anulez în instanță. Cum as putea sa fac lucrul acesta?
Sunt costuri pentru a demara procedura de anulare în instanță?
Va rog mult as vrea sa ma îndrumați punctual cu ce am de făcut.
Mulțumesc pentru înțelegere!
Buna ziua!
Imi puteti spune care este legea care reglementeaza sa se faca masuratori din 3 in 3 ani pentru radiatii si factorii fizico-chimici pentru institutiile publice?
M-ar ajuta foarte mult sa stiu punctual legea care ma obliga sa fac astfel de masuratori.
Multumesc anticipat!
Bună ziua!
Poate ieși mama la pensie dacă are 57 de ani și i-a decedat soțul anul trecut?
Deși acesta primea pensie de urmaș sau la cat poate ieși la pensie.
Mulțumesc pentru înțelegere!
Bună ziua!
Sunt administrator la un SRL, am grad de handicap accentuat, plătesc impozit pe profit/ dividende?
Mulțumesc!
Nu. Impozit pe profit.
Stiu ca pe salariu, casa sau mașina nu se ia impozit.
Ma interesează strict pe profit.
Mulțumesc!
Persoanele cu handicap accentuat, plătesc impozit pe profit?
Dacă mama mea are 57 de ani și 17 ani de muncă, poate ieși la pensie mai devreme cu penalizare?
Mulțumesc!
Persoanele cu dizabilități care au salariu sau persoanele din sectorul IT cărora nu li se impozitează salariul, pot depune declarația 230 pentru ONG sau oricare entitate juridica?
Pot lua o persoană chiar dacă nu este ruda sa plătesc din salariu asigurare medicala?...practic sa fie asigurat pe salariul meu.
Exista baza legala?
Mulțumesc!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mulțumesc pentru informații! O zi frumoasa în continuare și an nou fericit!