avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Activitate ancacatya

Activitate ancacatya

Discuție eos ksi
buna ziua in 2005-2006 am facut un abonament la orange pe care ulterior nu l-am mai platit,am ramas cu o datorie de 300-400 lei la ei....ieri am primit acasa un carton intr-un plic cu doua nr de telefon sa ii sun sau sa le trimit un sms...atat.....ce urmeaza?eu nu am un loc de munca si nici bunuri pe numele meu dar are sotul....plus de asta nu as vrea sa ma trezesc cu vreun nene executor pe la usa...
multumesc!!!bineinteles ca nu am sunat nici nu am trimis vreun sms
Răspuns la discuția intoarcerea executarii
executorul este din alt oras,o sa ii trimit un email si o sa incerc amiabil sper sa se rezolve multumesc
buna ziua ,am castigat un proces.am facut contestatie la executare si am castigat ,datoria fiind prescrisa....as vrea sa stiu ce este de facut ca executorul sa imi imtoarca toti banii luati din cont?mie mi-au fost retrasi banii si de catre firma angajatoare si de catre banca...cum pot sa recuperez acei bani?se poate pe cale amiabila sau dechid alt proces?hotararea data de instanta este definitiva...multumesc
Răspuns la discuția durează?
dureaza aproape un an,la mine atat a durat 10 luni
Răspuns la discuția taxa de timbru
daca as avea sanse ca contestatia mea la executare sa fie admisa,ar exista sanse ca instanta sa renunte la taxa de timbru?
daca nu,in cat timp trebuie achitata?
daca nu achit ce se intampla?
Discuție taxa de timbru
buna dimineata,in data de 7 dec 2016 am termen pentru ca instanta sa imi stabileasca cuantumul taxei de timbru....pentru o contestatie la executare depusa de mine....
debitul este in jur de 7500 lei
cat ar fi taxa in situatia asta?
daca nu lucrez si am doi copii,as putea sa beneficiez de scutirea taxei?
in cat timp trebuie platita?va rog sa ma lamuriti ca sunt disperata,se apropie sarbatorie si eu nu vreau decat sa fiu lasata in pace...multumesc
buna ziua,mama mea este mostenitoarea unui apartament ramas de la parintii ei(bunicii mei),Nu s-au facut nici un act de trecere a apartamentului pe numele mamei,facturile sunt pe numele bunicii mele decedate de 4 ani..mama are un frate vitreg din partea tatalui.acum mama vrea sa vanda acest apartament.Intabulatia este facuta de bunica pe numele bunicii...Intrebarea mea este:poate mama sa vanda apartamentul fara semnatura fratelui ei?dar fara semnatura mea si a fratelui meu?multumesc
Discuție taxa de timbru
daca am depus o contestatie la executare silita,trebuie sa platesc taxa de timbru?azi se judeca,primul termen,si sunt disperata ca nu stiu ce si cat tre sa platesc,multumesc
Răspuns la discuția executare silita
cat ar costa o astfel de contestatie?
as putea invoca prescriptia?
buna ziua in 20 august 2005 am cumparat o masina de spalat in rate cu buletinul,,,am platit cateva luni si apoi gata nu am mai platit....acum mi-a venit instiintare de executare si plus pe langa asta mi-au facut poprire pe salar chiar in aceeasi zi in care am primit instiintarea...ce as putea sa fac?va rog sa ma sfatuiti ce am de facut?