avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Activitate LacatusIonela

Activitate LacatusIonela

Discuție Datorie la Anaf
Buna ziua! Am si eu o intrebare. Acum 5 ani am avut o amenda in Germania, acum 3 ani am inceput sa o platesc in rate si mai am 4 rate la ea. Zilele trecute am fost chemat la tribunal si mi s-a comunicat ca a renuntat statul German la amenda. Urmeaza sa imi vina decizia judecatoreasca. As dori sa stiu daca statul German a renuntat la amenda, eu imi recuperez banii care i-am platit la Anaf?
dar ce se intampla cu declaratiile la anaf,trebuie facute online si trebuie semnatura electronica;daca nu sunt autorizata o pot obtine?
Buna ziua! Sotul meu are deschisa o intreprindere individuala,eu sunt angajata pe postul de manager de transport.As dori sa stiu daca eu as putea tine contabilitatea firmei.Precizez ca am facut curs de contabilitate generala online si am dobandit diploma in urma acestui curs,nu am studii superioare in domeniu,desi mi-as dori,dar am o anumita varsta si un copil micut si nu pot momentan sa urmez o facultate.
daca vreau sa deschid o intreprindere individuala pt.vidanjari imi trebuie si punct de lucru?
Doresc sa stiu ce acte sunt necesare pt. infiintarea unei intreprindere individuale si daca este obligatoriu sa atasez si dovezi de atestare profesionala?Firma vreau sa o fac pe numele meu,iar sotul sa fie angajat.Activitatea firmei va fi vidanjari.