Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contabilitate firma i.i. cu un angajat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contabilitate firma i.i. cu un angajat

Buna ziua! Sotul meu are deschisa o intreprindere individuala,eu sunt angajata pe postul de manager de transport.As dori sa stiu daca eu as putea tine contabilitatea firmei.Precizez ca am facut curs de contabilitate generala online si am dobandit diploma in urma acestui curs,nu am studii superioare in domeniu,desi mi-as dori,dar am o anumita varsta si un copil micut si nu pot momentan sa urmez o facultate.
Pentru a tine contabilitate la o I.I. nu e nevoie sa aveti calificare in domeniul contabil dovedita cu acte sau sa fiti contabil autorizat membru ceccar.
dar ce se intampla cu declaratiile la anaf,trebuie facute online si trebuie semnatura electronica;daca nu sunt autorizata o pot obtine?
Da, fara probleme.