avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Activitate Lemeter

Activitate Lemeter

Am inteles. Multumesc.
Multumesc. Dar in cazul in care ma angajez in alta parte cu 8 ore este vreo problema?
Buna ziua. Am si eu o intrebare. La cate firme pot fi angajata ca manager de transport cu 2 ore? Daca sunt cu 8 ore in alta parte?
Buna seara. Cum se procedeaza pentru a da demisia din functia manager transport?
Masina este pusa sub sechestru de catre tribunalul calarasi. Masina nu se afla la mine din motiv ca nu pot sa o iau de la acele persoane..am specificat si pa tribunal. Intre timp au venit citatii sa ma prezint sa dau masina , am dat declaratie ca a fost luata de catre acele persoane . Si mi s a spus sa astept ca o sa o ridice din trafic. Dar asta nu s a intamplat.

gabimc a scris:

Masina din 2015 pana in prezent este sub sechestru? Cine a instituit sechestrul? Masina nu este in posesia dvs pentru care motiv?
Abia asa vom putea sa dam eventuale raspunsuri


Buna ziua. Am si eu o problema. In 2015 in urma unui dosar penal, mi s a pus sechestru pe masina. Masina fiind pe numele meu dar fizic nu este la mine. Am dat si declaratii referitoare la asta ca masina nu se afla in posesia mea. In 2021 anul acesta am primit de la primarie ca am de plata impozit la masina plus amenzi pe numele meu de rutiera dar specific ca nu eu am condus masina . Ce sa fac? Un sfat va rog ce as putea sa fac. Si cum a putut agentul de rutiera sa dea amenda pe numele meu ? Eu nefiind prezent. Astept un raspuns.
Buna ziua. As dori si eu sa stiu daca se pot da suspendari una supa alta in cazul meu. Acum un an am fost urmarit penal intr.un dosar incare faaptele sunt din 2013 de evaziune si spalare de bani. Inca nu s.a terminat dar mi.a dat suspendare 2 ani, mai sunt intr.un dosar tot de evaziune fiscala, spalare de bani si constituirea unui grup infractional. S.ar termina amandoua in acelasi timp. Pot lua suspendare la ambele? Mentionez ca in al doilea dosar nu am control judiciar . Vreau sa fiu optimist dar astrpt parerea voastra.