avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Activitate valyk06

Activitate valyk06

Buna ziua!Stie cineva in ce consta intrare in legalitate cu legea nou la o constructie construita de 2 ani !va multumesc anticipat!
Am o constructie la rosu fara autorizatie e pe un teren devenit proprietate din septembrie si am construit pentru ca durau prea mult autorizatiile si riscam sa pierd banii pentru constructia casei.!intrebarea mea este acum cum pot intra in legalitate cu toate ?va multumesc anticipat!
As dori sa construiesc o cladire pe terenul parintilor fara act de vanzare cumparare doar prin imparteala verbala ,mentionez ca mai am o sora cum as putea face in cazul unei viitoare neintelegeri sa imi recuperez investitia?va multumesc!
buna ziua!am lucrat in strainatate cu contract romanesc fara sa primesc nici un ban in romania cu toate ca aveam un salariu de minim pe economie in contractul romanesc,specific am primit salariu in euro virat direct de firma din strainatate.trebuia sa primesc si salariu in romania in lei cat era in contract?.va multumesc!
buna ziua! daca am solicitat telefonic si mail personalul de la o firma de plasare forta de munca in strainatate si activa,care nu este in orasul meu pentru o adeverinta cu perioada lucrata la ei si mi sa spus la telefon sa revin peste o saptamana si acum nu mi se mai raspunde nici la telefon nici mail. va rog sa imi comunicati ce este de facut ,daca se poate.va multumesc!