avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Activitate Simona#elena

Activitate Simona#elena

Răspuns la discuția Autorizatie de amplasare????
Blocul a fost construit de un dezvoltator si terenul l.am cumparat de la el ...am actul de proprietate....nu am fost amendat din fericire....doar k primaria nu mi.a aprobat cererea aia...eu intrebat dak merg mai departe dak insist...am vreo sansa sa obtin aceasta aprobare?? Este o magazie din tabla....si vine amplasata nu e constructie....
Buna ziua..va rog sa ma ajutati k nu mai stiu ce sa fac...unde sa ma mai duc!!!! Deci stau intr.un apartament la parterul unui bloc de la periferia orasului....stand la parter..am cumparat si suprafata de pamant(gradinita) din fata geamului meu......am amplasat o casuta (magazie)metalica pentru unelte pe proprietate privata....un vecin de la et 3 a facut plangere pe motiv ca strica estetica blocului...si m.am trezit cu politia de la urbanism pe cap....cum nu aveam autorizatie de amplasare m.am dus sa o fac...dupa mai bn de o luna....mi.a eliberat o hartie....k nu e aprobata cererea...pe motiv k suprafata de construire e prea mica...deci suprafata e 38 m patrati iar magazia aia are 4 metri patrati..plus k e doar amplasata nu este construita!!!!!
Eu va spun sincer...sunt foarte revoltata.....va rog sa imi da-ti un sfat...ce mai pot face.....deci...am amplasat in gradinita din fata blocului ( proprietate privata) o casuta ...magazie metalica pt unelte...un vecin de la et 3 a facut plangere precum k strica aspectul blocului...dupa care m.am trezit cu politia de la urbanism pe cap....mi.a cerut autorizatia de amplasare..nu aveam...am fost sa depun actele........si nu mi.a aprobat autorizatia.....ce mai pot face...e amplasare nu constructie!!!!!!!! Sunt o groaza de magazii in fata blocurilor din toata tara asta de rahat.....cine imi poate da un raspuns?
Buna ziua..va rog sa ma ajutati k nu mai stiu ce sa fac...unde sa ma mai duc!!!! Deci stau intr.un apartament la parterul unui bloc de la periferia orasului....stand la parter..am cumparat si suprafata de pamant(gradinita) din fata geamului meu......am amplasat o casuta (magazie)metalica pentru unelte pe proprietate privata....un vecin de la et 3 a facut plangere pe motiv ca strica estetica blocului...si m.am trezit cu politia de la urbanism pe cap....cum nu aveam autorizatie de amplasare m.am dus sa o fac...dupa mai bn de o luna....mi.a eliberat o hartie....k nu e aprobata cererea...pe motiv k suprafata de construire e prea mica...deci suprafata e 38 m patrati iar magazia aia are 4 metri patrati..plus k e doar amplasata nu este construita!!!!!
Buna ziua..va rog sa ma ajutati k nu mai stiu ce sa fac...unde sa ma mai duc!!!! Deci stau intr.un apartament la parterul unui bloc de la periferia orasului....stand la parter..am cumparat si suprafata de pamant(gradinita) din fata geamului meu......am amplasat o casuta (magazie)metalica pentru unelte pe proprietate privata....un vecin de la et 3 a facut plangere pe motiv ca strica estetica blocului...si m.am trezit cu politia de la urbanism pe cap....cum nu aveam autorizatie de amplasare m.am dus sa o fac...dupa mai bn de o luna....mi.a eliberat o hartie....k nu e aprobata cererea...pe motiv k suprafata de construire e prea mica...deci suprafata e 38 m patrati iar magazia aia are 4 metri patrati..plus k e doar amplasata nu este construita!!!!!