avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Activitate danacaterina

Activitate danacaterina

eu vreau sa aflu daca primaria mai ppoate face verificari in timp ce administratorul este cercetat penal?
in timpul plangerii prealabile facuta de locatari unui administrator al unei asociatii de proprietari , primaria mai poate face verificari prin intermediul biroului de specialitate?
va multumesc.
buna ziua. Detin cu titlu de chirie o locuinta ANL cu O camera. Titular de contract sunt eu. Sotul meu a fost declarat persoana cu handicap accentuat. Pot beneficia de scutire la plata chiriei avand in vedere ca eu sunt titularul de contract dar sotul meu este persoana cu handicap? Pot beneficia de o locuinta mai mare?
ODATA CU LEGEA 196/2018 PRIVIND INFIINTAREA, ORGANIZAREA SI FUNCTIONAREA ASOCIATIILOR DE PROPRIETARI , ASOCIATIILE SUNT OBLIGATE SA DETINA UN SINGUR CONT BANCAR PENTRU PLATA COTELOR DE CONTRIBUTIE LA CHELTUIELILE ASOCIATIEI DE PROPRIETARI.
CUM POATE FI INDEPLINIT ACEST LUCRU TINAND CONT DE FAPTUL CA EXECUTORII JUDECTAORESTI PUN POPRIRE PE CONTUL ASOCIATIEI PENTRU MAJORARI DE INTARZIERE RESTANTE ,
POATE EXECUTORUL JUDECATORESC SA PUNA POPRIRE PE CONTUL ASOCIATIEI IN CAZUL DE FATA ?
dACA DA CUM MAI POT FI EFECTUATE PLATILE CURENTE DE CATRE ASOCIATIE?
Buna ziua. Pe scara in care locuiesc s-a efectuat o lucrare de hidroizolatie doar pe un singur tronson nu pe intreaga scara.
La plata vor fi acceptati tori locatarii de pe scara respectiva sau doar cei de pe tronsonul pe care s-a efectuta lucrarea?
Răspuns la discuția promovare in clasa
promovarea in clasa nu se face urmare a studiilor absolvite ?
Răspuns la discuția promovare in clasa
functionar public
buna ziua,
Am absolvit in februarie 2018 Facultatea de Stiinte Juridice si Administrative , specializarea Drept .
Tinând cont ca la momentul actual sunt incadrata in cadrul unei UAT cu studii superioare de scurta durata , pot promova in clasa imediat urmatoare ca si inspector grad superior ( acum sunt referent de specialitate , grad superior) si in ce conditii ?
Va multumesc.
Discuție plata salarii
buna ziua , presedintele unei asociatii de proprietari refuza sa semneze contractul de munca al unui administrator si totodata sa-i plateasca drepturile salariale pentru luna in care a lucrat.
Precizez ca se poate face dovada faptului ca administratorul a lucrat efectiv in cele 30 de zile , doar ca nu are contractul de munca semnat.
Discuție formula calcul
buna ziua, va rog sa-mi spuneti care este formula de calcul pentru caldura la un bloc cu centrala pe scara.
Ce procent din valoarea facturii de gaz aste repartizata pentru caldura, ce procent pentru prepararea apei calde?
Dupa ce formula se repartizeaza caldura in saptiile comune la cei cu centrala pe scara?
Va multumesc.