avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate danuuu

Activitate danuuu

UN PJ din Romania platitor de tva cumpara din UE un autoturism ,
Cumpara fara tva , trebuie sa plateasca tva in romania la inmatriculare?
O inteprindere individuala din Romania , achizitioneaza marfa din UE pentru a fii revanduta . ce conditii trebuie sa indeplineasca .declaratii , sau alte aspecte?I
INTEPRINDEREA INDIVIDUALA ACHIZITIONEAZA FLORI DIN UE
Răspuns la discuția Firma vanz materiale constructii
Firma noastra vinde mai departe la persoane fizice cu bon fiscal sau factura ce fac eu cu TVA?
Buna ziua
Am o un SRL care vinde materiale de constructii cu amanuntul .Am cumparat o lemn si pe factura furnizorul a scris taxare inversa si nu e cu tva.
e corect ?
Răspuns la discuția Sucursala in Romania
Pe langa contabilitate conform normelor din Romania , mai trebuie tinut cont de vre-o norma UE?
Răspuns la discuția Cum facturez
Nu se tine cont de locul unde se presteaza serviciul?
Cum se tine contabilitatea unei sucursale din Romania a unei societati din UE.?
Discuție Cum facturez
O firma de transport din Romania efectueaza o cursa catre un stat excomunitar , dar de facturat se face la casa de expeditie din Romania .Cum facturez cu tva sau fara?
Răspuns la discuția Cum facturez
firma din romania are contract cu o frima din Serbia si mai are contract cu o casa de expeditii din Romania si face transportul in Serbia
Discuție Cum facturez
O firma de transport din Romania face un transport de marfa catre Serbia o firma din serbia? cu tva sau fara?
Firma din romania face catre serbia un transport de marfa dar la comanda unei case de expeditie din Romania.Cu tva sau fara?