Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cum facturez
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cum facturez

O firma de transport din Romania efectueaza o cursa catre un stat excomunitar , dar de facturat se face la casa de expeditie din Romania .Cum facturez cu tva sau fara?
Cu TVA, numai daca casa de expeditie ar fi din stat U.E. sau excomunitar, nu are relevanta transportul si firma catre care facturati.Daca afeti si alte intrebari nu ezitati si imi scrieti.
Nu se tine cont de locul unde se presteaza serviciul?
daca transportul e legat de export de bunuri, se factureaza fara tva.