avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate Florinel Dragos

Activitate Florinel Dragos

Discuție Despre pensie
Daca nu am stagiu minim de cotizare si am 2-3 ani veichime beneficiez de pensie sociala?
Am aplicat forta majora pentru incetarea contractului de prestari servici respectiv vinderea si plantarea de flori din motive de sanatate .Pe perioada contractului am executat lucrarile prevazute in contract dar beneficiarul spune ca nu pot aplica forta majora cind vreau eu. Ce ma sfatuiti sa fac?
Si cit m-ar putea costa? La incheierea contractului am primit o parte di boni acum au ramas 7000 lei din care jumate dupa ce am plantat florile ceea ce am facul si restul la terminarea sezonului.A vazut florile pulantate si nu mai vrea sa platesaca invocind rezilierea. In cauza scrie ca rezilierea se face cu acordul partilor sau prin notificare cu 15-30 zile inainte nu cum vrea beneficiarul.
Am facut un contract de prestari servicii(plantarea si ingrijire flori) din cauza vremii perioada de plantare sa decalat cu o luna .Acum ca am treminat persoana respectiva spune ca nu imi da banii si ca reziliaza contractul.ce pot face fara politiesau alte organe.Eu nu sant de acord cu rezilierea contractului pentru ca in contract scrie ca trebuie sa ma notifice si eu nu am bani sa ma judec cu ei .Ei au bani multi si nu cred ca am sansa in fata lor.
Fratele meu a decedat mama traieste dar nu ne-a inpartit averea eu sint unicul mostenitor dupa moartea ei cumnata mea mai are vreun drept la avere?
Răspuns la discuția Despre calmnie
Am fost la politie sa intreb de cursul dosarului in care am fost acuzat de furt si am aflat ca dosarul a fost clasat din lipsa de probe. Eu as dori sa o dau in judecate pe reclamanta pentru calomnie cum procedez?

Florinel Dragos a scris:



Florinel Dragos a scris:

Ce pot face? Am fost acuzat de furt ceea ce nu este adevărat,mi s-a citt reclamația care nu are nici măcar un temei și cei de la p olitie au spus sa aștept rezultatele anchetei.persoana care mă reclamat continua sa mă jicneasca și sa mă acuze in continuare .Pot sa o reclamat direct la parchet?




Răspuns la discuția Despre calmnie


Florinel Dragos a scris:

Ce pot face? Am fost acuzat de furt ceea ce nu este adevărat,mi s-a citt reclamația care nu are nici măcar un temei și cei de la p olitie au spus sa aștept rezultatele anchetei.persoana care mă reclamat continua sa mă jicneasca și sa mă acuze in continuare .Pot sa o reclamat direct la parchet?


Discuție Despre calmnie
Ce pot face? Am fost acuzat de furt ceea ce nu este adevărat,mi s-acitt reclamația care nu are nici măcar un temei și cei de la olitie au spus sa aștept rezultatele anchetei.persoana care mă reclamat continua sa mă jicneasca și sa mă acuze in continuare .Pot sa o reclamat direct la parchet?
Discuție Cum fac?
Sa depun o plângere penală împotriva unei persoane pentru calomnie?
Discuție Autorizare
Pentru o magazie de 2/3 in gradina unde am solariile de flori îmi trebuie autorizație de construcție?