avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 408 soluții astăzi
Forum Activitate AurelianD

Activitate AurelianD

Răspuns la discuția Citatie de judecata
Acum am primit oficial citatia:

Cerere de emitere a ordonantei cuprinzand somatia de plata

acesta este titlu si sunt chemat in Constanta desi eu stau in Bucuresti

Daca pana la data instantei achit suma sau cel putin 1/2 din ea procesul va mai avea loc?
Si daca da are caracter executoriu sau stabilirea esalonari de plata?
Răspuns la discuția Citatie de judecata
Daca nu ma prezint in instanta procesul se amana ? Si daca da cam cat?
Si astefel gasesc o solutie de bani.

Si daca nu-mi permit sa-mi iau un avocat ?

Răspuns la discuția Citatie de judecata
cheltuielile de judecata cam la ce sume se invart de regula ?
sa stiu cam cat sar mari suma

Iar acum in momentul asta sunt fara servici, nu stiu cum as putea gasi solutia de termen ?
Tocmai am primit o citatie de judecata pentru suma de 5000 RON
Am un credit restant care a trecut la recuperatorii de credite, suma ramasa este de 5000 ron, din 40.000 ron.
Creditu este de nevoi personale fara garantii imobiliare
Care este cel mai urat scenariu ce se poate intampla ?
Pentru suma asta poata sa ceara bunuri mobile si imobile sau la instanta imi va da un termen in care sa achit suma ?
As dori un raspuns cat mai urgent sa stiu ce se poate intampla
Va multumesc.
Răspuns la discuția Producere si promovare
deci in concluzie "SC producator si distribuitor" nu trebuie sa mai aiba alte obligati decat taxele catre stat din profit ?
Salut
Am cativa prieteni care fac muzica intr-o formatie
daca piesele lor le vand in magazine specializate de catre ei adica fara ajutorul unei case de discuri, doar un SC "producator si distribuitor" srl de muzica este legal ?

sau sunt anumite termene de a putea comercializa muzica care o faci ?
Am un credit restant ce a trecut la o firma de recuperari KRUK
Aceasta de curand ,i-a trimis o scrisoare prin care spune sa platesc intreg debitul pana la data de 11:11:2009 altfel vor intra in locuinta mea cu ordin judecatoresc pentru sechestrul bunurilor ca sa acopere valoarea
Poate sa faca asa ceva din moment ce suma e mica si nu a fost nici un proces ca sa puna in aplicare lucrul asta ?
Am avut probleme de sanatate si mi-am pierdut serviciul, si acum sunt in cautarea unui job deci sigur nu voi avea suma pana la data aia .
Eu locuiesc la o ruda si am buletinul pe adresa ei, am proprietate la tara, poate sa intre in locuinta rudei daca eu am adresa acolo ?
pentru ca pe somatie spune ca vor intra pe proprietatea mea cu sau fara acordul meu cu o hotarare judecatoreasca
AJUTOR ! nu mai am decat 4 zile si nu stiu ce sa fac :(
Răspuns la discuția Amenintare cu moartea !
Bun deci in cazul asta nu-mi ramene decat o solutie se pare

Ii pun pistolu la tampla si ii explic care e treaba , nu respunde afirmativ "greseala de manuire a armelor in legitima aparare "

Vine versiunea aia "decat sa planga mama , mai bine sa planga mata"

Oricum o sa dau un telefon la DNA pt ca se pare ca in cercul ala se cam fac manevre in cadrul politiei , asa ca poate daca aflu ceva le va fi de folos si uite asa ii infund si prietenii !
Răspuns la discuția Amenintare cu moartea !
Am crezut ca lucrurile s-au linistit , dar se pare ca nu e asa , acum sunt decis !

Cine doreste sa preia cazul sa-mi lase un mesaj cu numarul lui de telefon pe privat ,

Si da referitor la mesajul de mai sus platesc si onorariul care se cuvine , astept mesaj


Multumesc
Da , se pare ca am dince in ce mai multi "fani" , fara sa cunosc persoana respectiva am fost amenintat la telefon ca daca mai trec vre-odata pe la o persoana ma baga la portbagaj , si nu mai vad lumina zilei.
La politie daca ma duc ar fi mai rau pentru ca varasu e mare mahar in zona aia in politie , concluzia , nu am ce face .

Asa ca cazul se deschide acum .

Caut un avocat care sa ma reprezinte si sa-l potoleasca , onorariul lui va fi tot ce iese din daune , nu-mi trebuie nici un leu vreau doar sa inteleaga ca nimeni nu face legea si ca nimeni nu are drept de moarte asupra nimanui. asa ca cine e interesat sa lase un mesaj pe privat si va voi suna ..

Multumesc , sper sa fie cineva cu ganduri bune !