Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Producere si promovare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Producere si promovare

Salut
Am cativa prieteni care fac muzica intr-o formatie
daca piesele lor le vand in magazine specializate de catre ei adica fara ajutorul unei case de discuri, doar un SC "producator si distribuitor" srl de muzica este legal ?

sau sunt anumite termene de a putea comercializa muzica care o faci ?
S.C. "producator si distribuitor" srl de muzica este in fapt casa de discuri in care se pare ca prietenii dvs. au si drepturile de autor.
deci in concluzie "SC producator si distribuitor" nu trebuie sa mai aiba alte obligati decat taxele catre stat din profit ?