avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate Ioanahulpe306@gmail.com

Activitate Ioanahulpe306@gmail.com

Bună ziua am cumpărat o mașină în anul 2021 ,dar nu ma-m folosit de ea decât o săptămână. Am vândut-o la altcineva fără contract și când am mers la primărie mi sa spus ca mașina e trecuta la impozit eu nu am trecut-o nu am avut nici fiscal oare cum e posibil sa se fi trecut la impozit?!
Răspuns la discuția Electricitate
Mulțumesc frumos!O zi buna va doresc
Discuție Electricitate
Buna am si eu o întrebare se poate trage curentul de pe stâlp daca in curte sunt 2 case ,o casa are curent cealaltă nu?!
Răspuns la discuția Permis
Si un prieten a patit la fel la prins cu scuteru fara acte si fara permis si ia facut dosar si in a doua zi a mers si a dat pentru permis si la luat dupa ceva timp la chemat la tribunal si a spus ca acuma are permisul si ia anulat dosarul
Răspuns la discuția Permis
Pe cazier nu ie scris ca a fost si sia scos cazierul si a mers in grecia la munca si acolo a luat recent permisul si cei dea colo cand lea spus ce a patit a spus ca pe ei ori cum nui intereseaza ce a facut el in romania pe ei in intereseaza sa fii facut ceva acolo
Răspuns la discuția Permis
Buna am revenit din nou,cazierul lui este curat si-la scos de curand,el inca nu a fost chemat la tribunal
Răspuns la discuția Amenda
Buna ziua,da este vorba despre o amenda contraventionala
Discuție Amenda
Buna ziua am si eu o problema, am vandut o masina acuma in 29 Decembrie, nu am facut contract de vanzare cumparare pentru ca era inchis la notariat, individu la care ia-m vandut masina a zis ca a dato la dezmembrari sa nu îi mai trimit fiscal,acuma mi-a venit amendă penală in valore de 250 de lei ,oare cum sa procedez ?Multumesc
Răspuns la discuția Permis
Multumesc mult!
Răspuns la discuția Permis
Înca nu a primit pedeapsa,dar domnul Polițist care la prims fara permis de conducere a spus ca 5 ani numai are voie sa dea!Multunesc pentru sfat