avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate lori_moldovan

Activitate lori_moldovan

Răspuns la discuția radiere auto
Am pus intrebarea in numele sotiei defunctului. Sotia spune ca exista o intelegere intre sotul ei si cumparatori ca in momentul in care expira itp, el sa le faca si abia apoi sa procedeze la radierea autovehiculelor de pe numele lui si transcrierea lor pe numele cumparatorilor.Sotia nu stie ce a facut sotul ei, cui i le/a vandut, nu mai are contractele de v-c, in schimb are cartile de identitate ale autovehiculelor.
Discuție radiere auto
cum poate obtine o persoana radierea mai multor autovehicule daca nu are in posesia ei contractele de vanzare cumparare ci doar actele masinii si sotul ei care a fost proprietarul de drept a acestora a decedat?
Conform disp. art. 159 alin. 8 teza II-a recursul declarat impotriva incheierii prin care s-a prelungit masura arestului preventiv trebuie sa se judece inainte de expirarea duratei arestarii preventive.
Intrebarea mea este: Daca recursul se judeca dupa expirarea duratei arestului, masura arestului inceteaza de drept?
Răspuns la discuția AVOCAT DEFINITIV
Buna. M-ar interesa o colaborare pe judetul Cluj. Daca e in regula ma puteti contact prin intermediul acestui site si eventual dupa aceea putem tine legatura prin cadrul emailului.
Răspuns la discuția caut avocat
Buna seara!
Sunt avocat Moldovan Loredana si ma intereseaza propunerea dvs. Inteleg limba italiana, o vorbesc nu la perfectie dar m-as descurca in cazul in care vom colabora. In cazul in care nu m-as putea intelege as angaja eu personal pentru a ma intelege cu membrii societatii un traducator. Dar nu cred ca va fi vreo problema.Daca va intereseaza sa imi comunicati despre ce este vorba va trimit un CV unde veti gasi toate detaliile despre mine sens in care va las adresa mea de email: lori_moldovan@yahoo.com. Sunt foarte interesata in a gasi contracte de colaborare cu diverse societati comerciale, institutii din Cluj Napoca iar aceasta propunere a dvs. ar fi foarte binevenita.
Buna ziua!
Ma numesc Moldovan Loredana. Am citit anuntul dvs. si ma intereseaza daca vreti numai sa impartiti biroul cu cineva sau ati dori sa colaborati cu persoana care va veni? Sunt avocat definitiv inscris in Baroul Harghita dar vreau sa ma transfer sau cel putin sa incerc sa duc o lupta deocamdata pe doua fronturi sa vad cum ma pot descurca in Cluj. Si daca toae sunt in regula o sa fac si transferul. Si am nevoie de niste relatii aici care sa ma ajute sa imi fac o baza. Poate ajung in cursul zilei de azi pe la dvs. Eventual va las adresa de email si imi pteti astfel un raspuns.
Va multumesc anticipat!
Buna seara. Ma numesc Moldovan Loredana si sunt avocat in Miercurea Ciuc dr pe viitor vreau sa ma transfer in Cluj Napoca pentru a profesa in continuare. Sunt diponibila la o colaborare pe lunga durata ma intereseaza insa orasul din care aveti nevoie de un cabinet de avocatura. Pe viitor inseamna anul acesta. DIn motive personale vreau sa ma transfer la Cluj Napoca dar inainte de a o face, necunoscand mai pe nimeni, caut o asemenea firma ca si a dvs. cu care sa colaborez si care sa ma ajute un pic in luarii activitatii de la inceput.
Va multumesc pentru timpul acordat.
Cu respect,
Loredana Moldovan
Răspuns la discuția Angajam AVOCAT
In ce oras aveti nevoie de avocat?