avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate emat

Activitate emat

mie cei de la sucursala botosani mi-au spus ca nu m-au luat ei de pe strada sa vin sa fac credit si ca atat timp cat m-am folosit de bani mi-a fost bine, insa ei uita ca acest credit nu mi-a fost dat pe ochi frumosi, platesc la el 25 de ani si valoare pe care o am de restituit ajunge la de doua ori si jumatate in plus la suma luata., si , in plus, daca nu ar fi fraieri ca noi ei nu ar mai avea comisioane de incasat si loc de munca
Poate un consilier juridic sa redacteze un act aditionla de modificarea actului constitutiv al societatii? si daca da, acesta trebuie autentificat la notariat sau este o formula de incheiere de data certa a actului?
Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, ce acte sunt necesare pentru desfasurarea activitatii de curierat. Doar adaugarea codului Caen specific sau si alte conditii?
Răspuns la discuția gratierea
Multumesc sporurile au fost detinute timp indelungat. Au fost retinute doar cu cateva luni inaintea pensionarii.Doresc sa stiu daca poate beneficia de pensia intreaga si nu de cea calculata in baza ultimului salariu
Discuție gratierea
Va rog sa imi spuneti daca o persoana care a benficiat de institutia gratieii isi poate redobandi drepturile cu privire la pensie. In speta, persoana a fost cercetata in timpul periaodei cat era angajata, a survenit o condamnare cu suspendare, insa pensia a fost calculata la salariul ramas in urma aplicarii sanctiunilor( i-au fost luate sporurile).In 2004 a intervenit gratierea. Intrebarea mea este daca se poate recalcula pensia la salariul avut inainte de a fi sanctionat
unde se pot vedea rezultatele la concursul "gaseste cuvantul corect"?
Răspuns la discuția Mai citeste cineva carti?
george calinescu
Răspuns la discuția donatie sau vanzare-cumparare
Contractul de donatie poate fi oricand atacat de partea interesata, asa ca cel mai bine ar fi sa inchei un contract de vanzare-cumparare chiar daca este mai scump.