avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Activitate Mamica2019

Activitate Mamica2019

Multumesc
Si cum pot urgenta cazul?
Buna ziua
A-si dori sa va intreb cum se poate urgenta un proces care ar fii posibilitatiile? Un proces pt mutare minor in Germania si cat dureaza un asemenea proces daca tatal se opune plecarii si cere resedinta sa fie mutat la tata?
Am sanse sa castig procesul?
Va multumesc!
Multumesc deci trecem la vama fara probleme?
Buna ziua.

O intrebara daca am o sentinta prin care am castigat sa ne mutam in Ungaria dar asta acu trei ani am castigat pot sa ies cu baiatul de 12 ani fara acordul tatalui din tara?
Buna ziua
Am o intrebare daca ma puteti ajuta am inteles ca daca angajatorul introduce in intretinere cei doi copii minori primesc anumita suma!?
Intrebrea mea este dupa cei doi copii in intretinere cat este aceata suma si cine va da acesti bani cum ajung in posesia banilor?
Va multumesc
Buna ziua
A-si dorii sa va intreb a-si dorii sa deschid un magazin stil met- chim care ar fii demersul pt deschidere...si c-am cat m-ar costa?
Multumesc
Multumesc!
Buna ziua!
As dori sa imi deschid propria librarie,dar nu imi doresc una mare! daca se poate as dori sa stiu mai multe detalii in legatura cu aceasta afacere de ce acte a-si avea nevoie
Orice informatie imi va fi de ajutor!
Va multumesc!
Discuție Mutare minor
Buna ziua
Vreau sa imi dati un sfat. Sunt divortata copilul are domiciliul la mama avem custodie comuna.
Daca a-si deschide proces sa ne mutam in Ungaria sau Austria si daca cistig acest proces cu aceea hotarare judecatoreasca pot sa ies din tara oricand sau trebe pe langa hj.si o procura notariala pentru acordul tatalui sa iesim?
Multumesc