Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua A-si dori sa va intreb cum se poate urgenta ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua A-si dori sa va intreb cum se poate urgenta un proces ...

Buna ziua
A-si dori sa va intreb cum se poate urgenta un proces care ar fii posibilitatiile? Un proces pt mutare minor in Germania si cat dureaza un asemenea proces daca tatal se opune plecarii si cere resedinta sa fie mutat la tata?
Am sanse sa castig procesul?
Va multumesc!
Greu de estimat durata.
Depinde de multe lucruri, inclusiv de avocatul partii adverse și de orașul unde locuiește minorul.

București 2023
Si cum pot urgenta cazul?
Nu este vorba de urgentat în acest caz.
Este un proces cu termene la o luna.

Se poate urgența începerea judecății de avocat specializat in asa ceva și atat.
Restul depinde de ce v-am scris mai sus și de altele...

București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc