avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua A-si dori sa va intreb cum se poate urgenta ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua A-si dori sa va intreb cum se poate urgenta un proces ...

Buna ziua
A-si dori sa va intreb cum se poate urgenta un proces care ar fii posibilitatiile? Un proces pt mutare minor in Germania si cat dureaza un asemenea proces daca tatal se opune plecarii si cere resedinta sa fie mutat la tata?
Am sanse sa castig procesul?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Mamica2019 , utilizator 18:10, 4 Mai 2023
Greu de estimat durata.
Depinde de multe lucruri, inclusiv de avocatul partii adverse și de orașul unde locuiește minorul.

București 2023
Si cum pot urgenta cazul?
Nu este vorba de urgentat în acest caz.
Este un proces cu termene la o luna.

Se poate urgența începerea judecății de avocat specializat in asa ceva și atat.
Restul depinde de ce v-am scris mai sus și de altele...

București 2023
Ultima modificare: Joi, 4 Mai 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie minor dupa noul cod isabel05 isabel05 buna seara, va rog din suflet sa imi spuneti ce sanse am sa obtin custodia copilului meu, mai exact vreau sa ies din tara cu copilul fara acordul tatalui pt ... (vezi toată discuția)
Ce drepturi are tatal copilului daca mama a plecat cu copilul de acasa ... katalin1984 katalin1984 Ce drepturi are tatal copilului daca mama a plecat cu copilul de acasa iar tatal nu are informatii cu referire la copil ? Este normal ca tatal sa ceara poze ... (vezi toată discuția)
Buna seara, ce pot face in urmatoarea situatie: in urma ordonantei ... dani el dani el Buna seara, ce pot face in urmatoarea situatie: In urma ordonantei presedintiale s-a stabilit domiciliul copilului la mama si programul de vizita al ... (vezi toată discuția)