avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate

Activitate

Daca cineva mi-a făcut o plângere la poliție în urma unei altercații in trafic fara sa ajungem la violenta fizica care ar fi sancțiunile?
Am. Uitat sa precizez că din cei 4000 de lei 1000 sunt aferenți normei de hrana și 260 pt echipament ăștia nu se scad pt că sunt că și bonurile de masa. Adică sunt bunuri care îmi revin mie

a scris:

Buna ziua sunt divorțat prin acord de mediere și platesc o pensie de întreținere de 550 de lei fosta sotie dorește să ceară majorarea pensiei deoarece eu am un salariu de 4000 de lei . Întrebarea mea este ; in instanță se tine cont de anumite cheltuieli ale mele de exemplu am doua rate care însumează 1300 de lei se scad cheltuielile mele din salariu și din ce rămâne de oprește procentul de 25 +% Mulțumesc anticipat

Buna ziua sunt divorțat prin acord de mediere și platesc o pensie de întreținere de 550 de lei fosta sotie dorește să ceară majorarea pensiei deoarece eu am un salariu de 4000 de lei . Întrebarea mea este ; in instanță se tine cont de anumite cheltuieli ale mele de exemplu am doua rate care însumează 1300 de lei se scad cheltuielile mele din salariu și din ce rămâne de oprește procentul de 25 +% Mulțumesc anticipat
Răspuns la discuția Poprire
Mulțumesc
Discuție Poprire
Bună ziua angajatorul este obligat să mă anunțe ii momentul in care pune in aplicare poprirea ? Adică mă pot trezi cu o poprire fara sa fiu înștiințat? Mulțumesc anticipat
Discuție Rate IFN
Buna seara am văzut că au apărut unele modificări cu privire la amânarea ratelor întrebarea mea este; eu dețin un credit de tip c.a.r pot beneficia de amânare de piata chiar daca situația mea salarială nu a suferit modificări?? Mulțumesc
Buna ziua in contextul noii OUG care prevede amânarea ratelor pe o perioadă cuprinsă între 1 și 9 luni întrebarea este: cei care au rate la alte instituții nebancare gen .C.A.R pot beneficia de aceste prevederi?? Mulțumesc.
Discuție Poprire salariu
Buna ziua am primit recent o executare silita de la un executor întrebarea mea este următoarea : am o pensie de întreținere de 550 un credit tip c.a.r de 750 de lei iar poprirea de 900 de lei de ce când se face poprirea nu se ia în calcul și rata c.a r ului . Adică poprirea se rezuma la 50 %0 din salariu de bază dar fără cei 750 cum sau cine îmi. Poate remedia aceasta problema . Menționez că lucrez într-o unitate militară daca asta schimba cu ceva problema