avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Activitate Car5

Activitate Car5

Bună ziua.De 20 de ani folosesc un teren agricol proprietatea statului pe care nu am acte respectiv contract de concesiune.daca vreU sa închei acum un contract de concesiune voi fi obligata sa plătesc impozitul retroactiv de 20 de ani? Va multumesc
Bună seara.As dori sa întreb ce pot face dacă folosesc un teren proprietatea statului pe care nu am acte?trebuie sa plătesc impozit retroactiv?multumesc
Pot sa mi dau demisia și sa nu mai stau în preaviz ci în concediu
Am primit card de energie pentru pensionari și nu vreau sa l folosesc.pot sa l înapoieze sau pur și simplu nu îl folosesc
Dacă sunt în concediu de odihna și îmi iau concediul medical,pierd zilele de concediu de odihna?pentru ca l-am întrerupt.Va multumesc.
Pot sa ma pensionez anticipat dacă am 50 de ani și 25 de ani vechime în câmpul muncii? Multumesc
Cum pot sa devin coasigurat în sistemul de sănătate.nu lucrez nu sunt căsătorită,mama este pensionar am un frate care lucreaza?mulțumesc mult
Multumesc mult.problema era dacă actul adițional se poate face cu 5 luni înainte de a expira precedentul ma scuzați dar e o chestiune de legalitate foarte importanta.deci nu e Ilegal? Nu se dublrleaza actele adiționale? Scuze și o zi buna !
Deci un act Adițional la un contract nu se poate prelungi înainte de expirare cu alt act Adițional.e Legal? Mulțumesc și scuzati insistenta.e foarte important

Cornel Vasile a scris:

Un c.i.m. din 2017 pe durata determinata nu poate avea o durata mai mare de 36 de luni ...dupa exiparea celor 36 de luni ,fie se modifica durata in nedeterminata ,fie se mai putea incheia inca 2 c.i.m. pe durata de cel 12 luni fiecare,

Am un contract care a fost prelungit cu un act Adițional cu 2 ani și acum am mai făcut un act Adițional nr 2,dar cu 5 luni înainte de a expira primul act Adițional.este Corect și Legal? Va mulțumesc mult.