avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate aurelia2020

Activitate aurelia2020

Buna ziua! Va rog,am nevoie de un sfat specializat si anume. Din motive personale si bine intemeiate,vreau sa stiu daca exista posibilitatea ca baiatul meu,singurul mostenitor,sa nu poata instraina apt.dupa decesul ultimului parinte,timp de 5ani. Asta ar suna ca o ultima dorinta a noastra,a parintilor si el stie cauza. Testament olograf...sau cum sa procedez. Multumesc anticipat!
Am fost informat verbal de sefa mea ca as fi savarsit o abatere disciplinara. Dupa 50de zile de la data respectiva,m-am trezit cu notificare precum ca am luat la cunostinta si urmeaza sa fiu sanctionat. Este corect,avand in vedere ca au trecut mai mult de 30de zile de la aflarea asazisei abateri?
cine!? barbatul se simte agresat vizual?
chiar daca am doar 17ani?
Multumesc mult!
daca eu stau aplecata mult in fata si mi se vad chilotii,iar un coleg exclama; vai ce chiloti ai! se poate numi hartuire?
ce implica hartuirea sexuala la locul de munca.concret .
Multumesc ptr. raspuns,nu mi-am schimbat domiciliul,altfel,puteam deduce ca este culpa mea.Eu intrebam,cine plateste al doilea rand de acte,intocmite corect.Primele,desi gresite,eu le platesc
Actele,trebuiesc refacute,cu noua adresa,pe cheltuiala cui,avand in vedere ca m-a atentionat,ca a platit o suta si ceva lei,doar ptr. a notifica adresa gresita. Pe principiul cine a gresit plateste,sau cum prevede un articol de lege?Multumesc!
Buna ziua, notificarea si somatia in vederea executarii silite,a fost trimisa la adresa gresita,fara nicio legatura cu domiciliul meu,neschimbat vreodata,din acest motiv spuneam ca nu am primit nimic,iar banii mi-au fost retinuti deja din sal. Dupa ce am sunat EJ si i-am cerut lamuriri,mi a trimis actele pe mail si asa am descoperit greseala.Va rog sa ma indrumati,ce pot face,ptr. a corecta aceasta greseala.Multumesc!