avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Activitate Marya STANCU

Activitate Marya STANCU

Discuție Bilet la ordin
Bună seara. Cum pot recupera biletul la ordin lăsat garanție la pay Point, în condițiile care sun la ei de 2 luni, spun ca e la agent, dar ca e în concediu, menționez ca nu am nici o datorie fata de ei, am predat și aparatul, va rag frumos sa ma îndrumați cum sa procedez multumesc
buna ziua
as dori si eu sa stiu unde ma pot adresa daca am avut un accident cu o masina inscrisa in spania ,iar asigurarea fiind facuta tot acolo
multumesc


[Mesaj editat – Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar.]
buna ziua
as dori sa imispuneti si mie o firma serioasa sau la cine ma pot adresa in romania pentru a-mi recupera taxele din germania pe anul 2015
multumesc
buna ziua
ma-m casatorit anul trecut si totodata mi-am schimbat si numele de casatorie .va rog sa imi spune-ti daca pot sa revin la numele de fata fara sa divortez.
multumesc=D>
Răspuns la discuția Taxe
da am autorizatie si toate avizele pentru intreprindere individuala
Discuție Taxe
Buna seara
Am si eu o intrebare; am un magazin alimentar situat pe drum national si am primit o instiintare precum ca trebui sa platesc o taxa la administratia de drumuri natioanale in valoare de 1500 lei anual
As dori sa stiu daca este legal acest lucru daca nu sunt amplasat pe domeniul lor ci constructia este la mine in curte
Va multumesc!
buna seara
amdeschis o i.i .neplatitor de tva si vreau sa aflu ce declaratie trebuie depusa in cazul cind depasesc in vinzari suma de 10 000 euro si in ce conditii te obliga fiscul sa devii platitor de tva.
va multumesc
Răspuns la discuția intrebare
multumesc
Răspuns la discuția intrebare
multumesc de raspuns
dar ce acte trebuiesc depuse pentru a dovedi ca nu am avut contract pe i. i,avind in vedere ca ei au spus ca nu conteaza faptul ca nu am avut contract si tot trebui sa platesc .
eu am facut o copie dupa cartea de munca ,am cerut copii dupa declaratiile de impunere de cind am deschis firma,si urmeaza sa merg la casa de asigurari .
acum macar stiu sigur de la dumneavoastra ca neavind contract de munca pe ii nu imi pot impune sa platesc si totodata stiu ce sa le raspund.
multumesc anticipat si o sa revin cu amanunte
Discuție intrebare
buna seara
am o intreprindere individuala deschisa in 2006,si paralel amfost angajata la o alta firma de la care am fost data in somaj
dupa terminarea somajului am fost la casa de asigurari sociale pt a-mi plati sanatatea si mi sa spus ca am restanta de cind am deschis firma pana in prezent.
problema e ca nu inteleg de ce trebui sa platesc acesti bani deoarece eu mi-am platit datoriile catre stat de la firma care eram angajata iar pe i.i nu figuram cu contract de munca. deci nu aveam cui sa platesc ,