avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate Majin

Activitate Majin

Mi s-a recomandat sa iau legatura cu Directia de Asistenta Sociala din primarie. Asistentul social din cadrul primariei (o doamna) insista ca nu este angajatul spitalului.

Vreau sa stiu care este demersul normal in astfel de cazuri.
Doamna respectiva insista ca ea este angajata primariei, nu a spitalului si nu ma poate ajuta.

Manuela Rășină a scris:

Bună ziua,
Luați legătura cu cei de la Direcția de Asistență Socială din cadrul primăriei, sunt cei mai în măsură să vă răspundă.

Buna ziua.
Sunt medic ginecolog intr-un spital de stat. Prin prisma meseriei am contact cu multe paciente gravide minore (13-14-15 ani).
Spitalul nu are asistent social si juristul nu ma ajuta cu nimic.
Care ar fi traseul normal pe care ar trebui sa-l parcurg in mod normal.
Pana acum am apelat 119 dar nu sunt convins ca este modul corect de a actiona.
Multumesc!
Buna ziua. In urma unei furtuni au picat bucati din acoperisul unui bloc pe masina mea, parcata intr-o parcare publica. Daunele sunt foarte costisitoare. Mentionez ca blocul nu are asociatie de locatari. Care sunt demersurile necesare pentru recuperarea cheltuielilor?
Este legal ca un angajat al unei unitati sanitare sa publice numarul personal de telefon al unui medic?
Buna ziua!
Exista posibilatatea concediului sabatic pentru medicii angajati la stat?
Sunt medic si detin 2 atestate de competente medicale. Exista spor salarial in cazul detinerii acestora?
Buna ziua! Se poate depune demisia in timpul concediului de ingrijire copil?
Buna ziua!
In perioada de preaviz al demisiei pot lua concediu de odihna?
Buna ziua.
Sunt medic intr-un spital in care se efectueaza garzi la domiciliu. Contractul de garzi este conform salarizarii din 2015. Este legal?