avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate Tjuliano

Activitate Tjuliano

Buna ziua!
Va rog din suflet sa ma ajutati cu o indrumare sau un sfat.
Am solicitat un loc de parcare pentru handicap , am primit locul problema
Este ca in locul meu parcheaza doua persoane ce detin card de handicap mentionez persoanele se deplaseaza singure la autoturism eu trebuie sa mi car fratele in brate pana la
Masina.
Am
Comunicat in scris cu ei ca ii rog sa nu mai parcheze pe locul solicitat de mine si rasp a fost ca pe acel
Loc poate parca oricine cu card de handicap.
Va multumesc ! Iulian
Buna ziua!
Domnul Popa va rog sa ma ajutati cu o informati sau un sfat.
Am solicitat un loc de parcare cu handicap pe
Care l- am si primit , problema este ca parcheaza altcineva acolo care detine un card de handicap mentionez el
Este deplasabil omul are un handicap usor eu trebuie sa mi car fratele in brate pana la masina. Va rog sa ma indrumati cum pot rezolva problema? Am comunicat cu vecinu si mia dat un rasp prompt ca oricine poate parca acolo cu card de handicap.
Locul de handicap.
Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Am o persoana in familie cu grad 1 de handicap , am solicitat la
Primarie loc de parcare . Au fost foarte promti si in 2 saptamani am avut locul de handicap. Problema este ca am doi vecini la
Blocul alaturat care intradevar detin un card de handicap dar mentionez ei se pot deplasa singuri pe picioarele lor. Cum sa fac sa nu mai parcheze pe locul
Solicitat mentionez fratele meu nu se poate deplasa trebuie sa merg in brate cu el. Din cate am inteles pe locul meu are voie sa parcheze oricine cu card de handicap. Va rog sa ma ajutati cu o informatie