avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 318 soluții astăzi
Forum Activitate incepatorius

Activitate incepatorius

Discuție dosar penal
poate avocatul meu sa studieze dosarul in cursul urmaririi penale? suntem inca in faza de urmarire penala iar eu sunt inculpat, inca nu s-a emis rechizitoriul
Discuție contraventie
daca iau o amenda, pe care o contest si pierd contestatia, sunt repus apoi in termenul de 24 de ore pentru a plati jumatate din amenda? ma poate ajuta cineva, va rog
este necesara procedura concilierii prevazuta de art 720 indice 1, in cazul in care un SRL introduce o actiune in revendicare + pretentii (un teren arabil), impotriva unei persoane fizice?
ma ajuta cineva?
de 2 saptamani caut si sunt in crizaaaa :(((
va rog, va implor chiar! am nevoie urgent, dar urgent de un refarat sau de material cu tema "executarea hotararilor judecatoresti si arbitrale in materie comerciala" va multumesc din suflet
Răspuns la discuția administrator
am pus o intrebare serioasa, credeam ca asa e si situl, nu e site de bancuri. E TATAL meu, aveti vreo problema cu asta?




va multumesc
Discuție administrator
am o problema destul de complicata! 2 persoane doresc sa infiinteze o firma si doresc ca administratorul acesteia sa fie o a treia persoana, dar viitoruladministrator a avut probleme in timpul in care a fost asociat unic la o a alta firma (evaziune fiscala, a primit o amenda administrativa). Intrebarea este, poate aceasta a treia persoana sa indeplineasca aceasta calitate de administrator? va rog
Răspuns la discuția SRL
ar fi o idee:D
Răspuns la discuția SRL
pai asta nu ma ajuta cu nimic, am citit. eu vreau sa stiu ce scriu in declaratiile alea ca sa nu am probleme, ce casute bifez si ce nu