avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate anna_iuly

Activitate anna_iuly

buna seara ,
am si eu o mica problema si as vrea sa ma sfatuiti unde as putea sa ma adresez.
in blocul unde locuiesc unul din vecini a facut mansarda.a venit prin bloc si ce s-a semnat a fost pentru un pod, intre timp podul s-a tranformat in mansarda pe care a vandut-o.oricum cred ca s-au facut ceva magarii si pe la primarie si cu un notardar in fine...
as vrea sa stiu unde ma adresez pentru al trage la raspundere
multumesc anticipat!!!!
va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi
am de facut o lucrare cu aceasta tema si ma intereseza cateva articole legate de acest lucru daca aveti sau poate chiar ati publicat
multumesc
Răspuns la discuția ajutor!!!
sincere multumiri!!!!!!!!
Discuție ajutor!!!
cu ce litera poate angajatorul sa-mi inchida cartea de munca pentru a putea beneficia de indemnizatia de somaj?
puteti sa-mi spuneti ce pasi trebuie sa fac pentru ca mi-a venit o amenda de circulatie pentru o masina in leasing insa contractul de leasing a fost finalizat inca din 2007 si persoana nu si-a trecut masina pe numele lui.masina inca figureaza pe societatea de lesing deci mi-a venit o amenda pe societate.
ce trebuie sa fac ca sa scap de amenda?
multumesc

va multumesc pentru raspuns.
Aveti dreptate ca in contract era stipulat,undeva foarte ascuns, ca inainte cu 30 de zile trebuie sa-i anunt ca vreau sa reziliez contractul.Si pana cand nu mi-a venit factura si am vazut cat trebuie sa platesc pentru un serviciu de care nici nu ma folosesc, nu m-am gandit sa reziliez contractul.
si acum dupa ei ar trebuii sa mai astept inca un an ca nu vor sub nici o forma sa-l rezilieze
buna ziua!
acum un an si ceva am incheiat la zapp un contract de internet care era incheiat pe o perioada de 12 luni.Acum cateva zile din cauza unor probleme de ordin financiar m-am vazut nevoita sa renunt la acest contract cu zapp-ul si mi s-a spus ca s-a prelungit automat cu inca 12 luni.
ca sa renunt ar trebiuii sa platesc foarte mult si nu se merita.
ajutati-ma cu un raspuns intrucat as vrea sa scap de acel contract care dupa parerea mea s-a prelungit abuziv
si eu sunt interesata.FELICITARI pentru initiativa
anna_iuly@yahoo.co.nz
buna ziua,
acum cateva zile am fost chemata de seful meu si mi s-a spus ca profitul firmei a scazut si ca toti angajatii trebuie sa-si ia concedii fara plata cate o saptamana si trebuie sa facem cerere pentru acest lucru.Normal ca nu am fost de acord.Adica ma obliga sa fac cerere pentru a-mi lua concediu fara plata.
Ma pot obliga din punct de vedere legal la acest lucru?
Este acest refuz din partea mea un argument pentru a ma da afara?
multumesc!!!!
sa fiu mai exacta!!!!
tatal meu a sesizat un furt si a chemat politia.Politia cand a venit deja faptuitorul,amenintat in prealabil cu sesizarea organelor competente a aruncat obiectele pe care le furase.Cand a venit politia,tatal meu a fost amenintat cu amenda pentru alarma falsa.
ASADAR acum are loc procesul pt ca am facut contestaie pt anularea procesului verbal.Pana acum a fost amanat ca nu s-au prezentat martorii si aazi pt viciu de procedura.Ma gandesc ca poate pt ca p-v nu s-a semnat si pt ca s-a intocmit in lipsa tatalui meu.
LA ASTA ma gandesc eu!!!!!dar nu stiu sigur
si pana la urma nu se poate amana la nesfarsit.....iar nesimtitii aia de la politie nici nu se deranjeaza sa se prezinte