avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 312 soluții astăzi
Forum Activitate Andreisap17

Activitate Andreisap17

Bună. Doresc să depun declarația unică, dacă am înghețat pfa pe 3 ani, ce fac modificat față de declarațiile din anii trecuți? La estimativa trec 0? Mai trebuie bifat ceva?
Salut.
Am un PFA pe CAEN 8299 și înregistrez venituri în euro pe cardul personal și instant cumpăr lei transferând sumele pe contul lei. Cum declar sumele? Și care extras de cont îl declar? Lei sau euro?
Bună. Mi-am înființat PFA recent și vreau să știu ce trebuie să mai declar obligatoriu sau ce mai trebuie să fac înafară de depunerea declarației privind venitul estimat pe anul acesta? Este obligatoriu registrul unic de control și declarația 070? Și încă o întrebare: doar pe o singură lună mai estimez? Firma este făcută de o săptămână
Bună. Am PFA cu CAEN 8299 și lucrez online pe site-ul Patreon (persoanele se abonează la mine pentru a vedea tot ce postez). Întrebarea este; ce cheltuieli pot avea pe acest cod? Calculator de lucru, telefon etc dacă este ok având în vedere că lucrez online. Mulțumesc
Bună. Am un PFA deschis pe codul caen cu alte servicii prestate. Făcând bani pe patreon în dolari. Sunt curios dacă sunt scutit de plata CAS? Am văzut în unele articole că pentru veniturile din alte surse plata CAS nu este necesară anual, doar impozitul de 10% plus CASS