avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Activitate Maria2230

Activitate Maria2230

In cazul divortului, cum se procedeaza cu tutela copilului? Tatal va avea voie oricand sa stea cu copilul, sau doar in prezenta mamei sau zile prestabilite?
Indemnizatie crestere copil PFI
Cum procedez in cazul in care doresc sa cumulez veniturile realizate din pfi(asistenta medicala ) cu job ul full time ?
Ce acte am nevoie si ce demersuri sunt in cazul pfi ului ?
Multumesc !
Schimbare denumire pfi dupa casatorie.
In luna August mi-am schimbat numele in urma casatoriei, nu am schimbat si denumirea pfi(Am citit ca trebuia in termen de 15 zile) O sa merg zilele acestea, dar ce se intampla ca a trecut atata timp si nu am schimbat denumirea?
Buna ziua!
In timpul concediu de risc de la locul de munca principal, pot avea venituri din pfa( prestare servicii medicale)?
Buna ziua!
Daca in prezent am un job full time, si pfi, in cazul indemnizatiei pentru crestere copil, se vor lua in calcul si veniturile realizate din pfi( venituri pentru care se plateste doar impozit, nu si cass/cas? Daca da, cum se procedeaza ?
Multumesc!
Buna ziua!
In cazul in care copilul este trecut pe intretinerea tatalui, pentru a beneficia de deducere salariala, in cazul divortului, mama poate pierde tutela? Are vreo relevanta la divort faptul ca copilul a fost trecut in intretinerea tatalui?