avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Activitate admin74@gmail.com

Activitate admin74@gmail.com

va multumesc si scuze de formulare ..da bunica a murit ultima iar nora cu asemanare de nume identic a preluat datoriile de impozite taxe si face pe proprietara...am deschis proces fara taxa de succesiune-am pierdut pe motiv ca nu am calitate de mostenitor ....partaj judiciar -pierdut----avocata a motivat ca intre av.lor si judecator exista o prietenie ...nu prea cred-acum pe 9 este ultima cred infatisare -apoi -vom vedea- va multumesc
buna seara o nelamurire va rog ...daca tal si bunica paterna au decedat sotia supravetuitoare vine la mostenire impreuna cu cei 2 copii ai ei
Buna ziua .O nelamurire am si eu cu privire la situatia parintilor mei ,,,,mama mea a decedat in urma cu 6 ani Tatal se casatoreste si casa care au facut-o este pe pamintul mamei dat de bunicul de 50 de ani dar fara acte pe casa contruita a au acte ,platesc impozit ...bunicul a murit si in casa lui a venit o sora a mamei care a preluat totul si plateste ea impozit pe totate paminturile .putem baga taxa de succesiune dupa mama -ce drepturi are tata acum fiiind casatorit -ce drepturi au ceilalti frati -sora ei si mai are un frate.+nepoti- ai unui frate decedat si el. multumesc frumos.
buna ziua va rog sa ma lamuriti si pe mine cu o problema ,am primit o notificare de la taxe si impozite ca am o amenda luat-a de mine in 2015 si am notificare de proces verbal de sechestru,nu locuiesc in tara de 6 ani ,intrebarea este pe procesul verbal scrie ca amenda este de la 2000 lei pina la 20000lei cu angajament sa o platesc in 48 ore suma LA JUMATATE de 1000lei....lucru care lam facut iar acum dumnealor zic ca am de platit 20000 lei si imi fac sechestru .cu multumiri si respect ,ce pot face.
multumim
Buna ziua,ìcu respect vreau o informazie cu privire la un partaj judiciar-pe scurt bunica are un fiu tatal meu moare el ia raminnd in viata are acelasi nume cu mama-,,moare bunica si mama ia datoriile de platitor de impozite si taxe sub numele bunici de peste 17 ani,,banii trimisi sunt de la mine,dar nu sunt recunoscuti eu lucrez in strainatate de 20 de ani am nevoie de buletin iar nu-l pot face ca ea nu este deeacord ,vreau sa fac inbunatatiri nu este de acord ,,,ajungem in judecata la consultarea unei avocate bag partaj judiciar si pierd in instanta cu hotarirea nu am calitate de mostenitor.....eu am cerut dreptul la o cota minima din total lasindu-le celelalte lor adica partea dupa bunica--- ce ace a facut cu tatal meu nu am bagat-o in proces.. menzionez ca mai am o sora care este casatorita dar cade de acord cu mama ca eu nu am drepturi,,CU RESPECT CE POT FACE IN SITUATIA DE FATA