avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 481 soluții astăzi
Forum Activitate Cluj2

Activitate Cluj2

Cum pot sa ii las soțului meu dreptul de a locui în casa mea (cumpărată doar de mine înaintea casatorie),după moartea mea ,fără ca al lui urmași sa aibă drept de mostenir
e ,menționând ca și eu
am 2 copii
Avem menționate zilele în care fetita sa fie la mine,perioade din vacanta când sa fie cu mine,dar nu pot sa o iau pentru ca fetita zice ca nu vrea,dar când ne întâlnim și e singura e ok,se comporta normal,dar când e cu mama-sa ii e teama și nu vorbește..Nu știu cum sa procedez



cosmin2005 a scris:

Ce scrie în sentinta ce program de relații personale aveți?

Ce pot face dacă ,după divorț,soția nu lasă copilul minor sa vorbească la telefon cu mine,numai în prezenta ei,deși avem hotărâre definitiva în ceea ce privește (timpul petrecut cu copilul ,perioada când sa stea cu mine,etc.)Precizez ca fetita are 8 ani și o influențează în relația cu ea.Ce pot face ,fără ca fetita sa sufere?

Dacă cumpăr ,în timpul căsătoriei ,o locuință pe care o achit doar eu cu banii obținuți prin credit de la o banca,la divort va avea parte și fostul?