avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 663 soluții astăzi
Forum Activitate mihaiesdaniel

Activitate mihaiesdaniel

Răspuns la discuția vreau sa vand societatea
am apelat la acest sitte pt un sfat de la un avocat sau de la cine este in masura.daca ma poate ajuta cineva.....pana sa ajung la un avocat
Buna ziua. Cum trebuie sa procedez in momentul in care eu vreau sa vand societatea cu tot cu activitate (un stand comercial)
Buna seara.Am o societate cu un punct de lucruAacum vreau sa ami deschid un alt punct de lucru,dar a-s vrea sa renunt in acelasi timp la primul punct de lucru.Ce pasi tre sa urmez? si ce taxe trebuie sa achit?
Buna seara.as vrea sa stiu daca cazierul meu e curat avand in vedere ca am un dosar penal pe masa procurorilor(fapta nu e cine stie ce cred eu adica am condus un autovehicul cu nr expirate)procurorul zice ca la dosarul meu se lucreaza momentan.eu as vrea sa plec din tara si am nevoie de cazier.va multumesc!
Buna seara.daca se poate sa ma ajutati si pe mine intr-o mica problema.as vrea sa incep o mica afacere.(sa confectionez margele,inele,bratari,accesorii.)cumpar materia prima si apoi eu prelucrez produsele (manual)si vreau sa le pun in vanzare,dar in acelasi timp vreau sa le atasez o eticheta cu o anumita marca creata de mine. ex : M&B Margele&Bijuterii.ce trebuie sa fac eu sa pot pune in vanzare produsele confectionate de mine? am deja o societate infiintata si eu sunt administratorul.astept sfaturile voastre.va multumesc
Răspuns la discuția se poate asa ceva????
ce inseamna termenul de prescriptie al raspunderii penale? dupa cat timp se implineste acest termen?
Buna seara.am si eu o nelamurire: mi s-a intocmit un dosar penal de catre polite pt ca in perioada anului trecut (august) am circulat cu o masina cu nr de romania (rosii)expirate.am fost oprit de organele de politie si mi s-a intocmit dosar penal.au trecut 3 luni pana a aj dosarul meu pe masa procurorului(noiembrie anul trecut)acum au mai trecut inca 4 luni si eu nu am primit nici un raspuns de la procurori,daca sunt sub urmarire penala,sau daca sunt vinovat sau nu pt fapta pt care am incalcat legea.am fost in audienta la procurorul de servici si am depus o cerere precum ca daca se poate sa grabeasca finalizarea dosarului deoarece am gasit un post in afara tarii si in functie de rezultatul final pot sa aleg daca sa plec sau nu.a mai trecut o luna si dupa ce am pus acea cerere si tot nu am primit nici un rasp.de cate ori am fost la procuror sa aflu detalii despre dosarul meu mi se zicea ca dosarul se afla in lucru si ca sa ma duc acasa sa astept.acum am apelat pe acest forum sa i-mi spuneti si mkie daca e normal asa ceva,sa dureze asa mult si daca as putea sa i-mi transfer dosarul de la un procuror la altul sau sa ma indrumati mai exact ce tre sa fac sa aflu si eu odata soarta permisului meu.n(nu am antecedente penale,e prima oara cand am probleme cu procurorii cu politia)Va multumesc !
BUNA SEARA ! AM DESCHIS DE CURAND O SOCIETATE MAI BINE ZIS DE 5 LUNI.AM DESCHIS UN PUNCT DE LUCRU (UN STAND CU HAINE)ACUM NU PREA MERGE AFACEREA SI AS VREA SA STOPEZ PT CATEVA LUNI TOATA AFACEREA.CE AR TREBUI SA FAC?VA MULTUMESC
buna seara.poate cineva sa-mi dea si mie un exemplar cu un contract de comodare?am o masina trecuta pe numele meu si as vrea sa o trec pe firma.si cateva sfaturi (ce ar trebuii sa fac cu acel contract,unde tre sa il duc,etc)pt ca nu ma prea pricep.va multumesc