avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters72658

Activitate ContSters72658

Răspuns la discuția muzica tare
Mi se sterg mesajele chiar daca nu am adus injurii directe, ci am raspuns in aceeasi masura ca si nivel de ostilitate, n-am scris obscenitati, sau aluzii cu tenta obscena, nu m-am legat de familia sau persoana cuiva, se pare ca aici este dictatura, e dreptul moderatorilor sa impuna dictatura, dar acesta este ultimul mesaj si ultima vizita.Ar fi cel mai inteligent lucru din partea mea.Daca nu va convine ca va arat nimicnicia din replicile "inteligente" pe care le scuipati cu mandrie, daca nu am dreptul la replica, n-am ce cauta aici deci va urez multa sanatate si si fericire si ii rog pe administratori sa-mi stearga contul de pe acest forum..(daca macar acum aveti vreo sclipire de inteligenta o sa intelegeti ca este dreptul meu sa mi se stearga contul asa cum este dreptul vostru sa-mi stergeti mesajele indiferent de motivul pentru care o faceti).

P.S.(par mai inteligent daca pun P.S)
Ati sters mesajele pentru ca va doare?Daca da, cat de tare?De cand prostia doare?O sa ma doara tare daca fac prostia sa injur in toate sectiunile acestui forum pana va determin sa-mi stergeti contul?Ma duc la farmacie sa-mi fac provizii de analgezice pana aflu cat de intens te doare prostia.
Răspuns la discuția muzica tare
stimabile, bunul simt inseamna sa respecti un program de liniste nu sa te muti la manastire, daca de 2 ori pe luna am chef sa ascult muzica tare voi asculta.Oricum ma voi duce maine sa consult un avocat, pentru ca aici , cu mici exceptii nu am parte decat de morala de 2 lei de la oameni care habar nu au sa traiasca.Am inteles, traim in comunitate, dar muzica sau dansul fac parte din natura umana si sunt manifestari omenesti ce nu au legatura cu bunul simt.Sincer am fost revoltat o secunda cand mi-ati spus ca sunt lipsit de bun simt, dar apoi am simtit mila fata de un om capabil de asa .Vreau sa ascult muzica tare si voi asculta indiferent ca iau sau nu amenda.Si da, voi contesta amenda in instanta, nu personal,am avocat, am judecator in familie, la curtea de apel, dar mi-e oarecum rusine sa-i deranjez cu asa copilarii, aici speram sa primesc niste raspunsuri clare sub aparenta anonimitate.De obicei apelez la acest forum nu la cunostinte, si in plus, e greu sa iau amenda de la politie, si incel mai rau caz imi si permit sa o platesc.Ideea e ca imobilul in care locuiesc l=am cumparat curand, si cativa vecini tot inceraca sa-mi demostreze cine-i seful, au o competitie in mintea lor bolnava.Mai mult, dupa ce a venit la mine la usa si a reclamat volumul muzicii am oprit-o, dar apoi au chemat si politia.
Răspuns la discuția muzica tare
si in afara acelor ore? adica 22.00-8.00 13.00-14.00
Răspuns la discuția muzica tare
o solutie legala sa contesc amenzile de acest gen.
n-am zis ca nu-mi place muzica mai tare, mai ales cand ai la ce sa o asculti, claritate nu un zgomot infernal,dar eu sunt plecat cam de dimnineata pana seara.Presupunand ca voi lua amenda, si da , voi lua, ce solutie legala am?
Si comunitatea la care va referiti sunt de acord ca are nevoie de liniste in orarul prestabilit dar totusi nu este biserica, nu suntem la priveghi sau cu ii zice, mai avem nevoie sa ne si distram , n-am nici o vina ca unii vecini s-au nascut tristi.
a si sa nu uit, ma asteptam sa mi se spune ce lege incalc, banuiesc ca 61, ce articol, valoarea amenzilor si bineinteles modalitati de contestare.
Răspuns la discuția muzica tare
ok, am inteles imi fac plangeri, au venit deja de 2 ori politistii la mine la usa, dar eu vreau sa ascult muzica mai tare in continuare, deci ?
Discuție muzica tare
sotiei mele ii place sa dea muzica tare, dar imi cam vin vecinii la usa. exista un interval orar in care pot da muzica mai tare?
Răspuns la discuția numar tva european
sunt platitor de tva dar nu sunt in roi, deci probabil ca au dreptate.multumesc.
Răspuns la discuția parola de yahoo furata
@sample - chiar daca mesajele mele au fost sterse, probabil pe buna dreptate din cauza limbajului(in cazul dvs il consider mai mult decat justificat), v-am recomandat totusi sa stati departe de aceasta sectiune din forum caci nu aveti nici o legatura cu ea.Ba mai mult, v-am si justificat opinia mea,dati informatii eronate,superficiale, doar incercati sa pareti cunoscator. Sper ca de aceasta data nu am incalcat regulile forumului.
recent, am cumparat pe firma, din Belgia, niste componente pentru utilajele .
Am facut plata facturii online, in avans, dar apoi , mi s-a spus ca trebuie sa platesc tva 21% pentru ca nu am numar de tva european.E normal? Am mai cumparat si din Germania si din China, dar numai fara tva, tva-ul se platea in tara.Mi-au verificat numarul de tva aici: [ link extern ] .
vreau sa-l las pe un prieten sa locuiasca intr-un imobil pe care-l tin gol.Cum nu are unde sa stea, ma gandesc sa nu-i percep chirie.Sa-i fac contract sau nu?Daca nu-i fac contract cum il scot afara daca nu plateste intretinea sau alte utilitati?
multumesc.