avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Activitate Iulian81

Activitate Iulian81

Forumul acesta mai functioneaza??
Buna ziua! Stie cineva ce se va intampla cu functiile acelea asimilate magistratilor? Am auzit ceva referitor la faptul ca sunt pe cale sa fie desfiintate sau modificate pentru a fi exclusi din corpul magistratilor format din judecatori si procurori...
Buna ziua! Stie cineva ce se va intampla cu functiile acelea asimilate magistratilor? Am auzit ceva referitor la faptul ca sunt pe cale sa fie desfiintate sau modificate pentru a fi exclusi din corpul magistratilor format din judecatori si procurori...
Răspuns la discuția Despre criptomonezi si legislatie
Posibil... dar legislatia romaneasca ce spune despre aceste criptomonezi, chiar si despre Onecoin? Citisem ca defapt Bancile si sistemul financiar se tem de astfel de inovatii, le-ar vedea ca pe o amenintare... de asta intreb de cadrul legislativ in care se desfasoara toata treaba... pana la urma este vorba de bani nu e de joaca!
Buna ziua! Imi puteti spune daca au aparut norme juridice si in privinta criptomonezilor precum Bitcoin? Folosirea acestora este legala in Romania ? Si in ce conditii?
Pai si atunci in Statut despre ce este vorba?
Nu are nimeni vreo idee?
Buna ziua! As vrea sa va intreb referitor la un articol din Statutul practicienilor in insolventa si anume la articolul privitor la documentatia necesara pentru sustinerea examenului de practician stagiar. In acest articol se vorbeste despre o asa numita dovada pentru experienta de 3 ani in domeniul juridic sau economic. Tot acolo sunt date ca un fel de exemple in ce anume pot consta acele dovezi printre care si diplomele de masterat sau doctorat... Si de aici nedumerirea mea... cum sa demonstrezi o experienta de 3 ani cu o diploma de masterat sau doctorat? Deci daca ai absolvit in master sau un doctorat poti sustinte examenul fara sa lucrezi in domeniul juridic sau economic timp de 3 ani?
Unde scrie asta cu opozabilitatea?
Tot in Legea 514 scrie ca de fapt statutul consilierilor juridici este acela ori de functionar public ori de salariat. Deci consilierii juridici trebuie sa urmeze 2 statute??