avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Activitate OvidiuDanut

Activitate OvidiuDanut

Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Revin si eu prin zona...FB a devenit un mediu extrem de obositor si am apasat pe deactivate:)
Ma pregatesc pt 2016...nevasta mea e sigura ca nu o sa mai dau niciodata, dar anul asta vreau sa incerc.:)
La multi ani si succes!
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
Ce carti de grile recomandati la civil si procedura civila? Cea editata de Solomon cu toate materiile abordate si redactata de o mica armata de juristi, merita?
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
tedddybear a scris:

danielovici a scris:

Mi i aduc aminte au intrat ?


din cate stiu eu nono, mirei si helenne nu au intrat, dar au fost f aproape si cristian habar nu am ce a facut. de altii nu mai stiu


Nici Cristian nu cred ca a intrat. Daca-mi aduc aminte bine facuse vreo 71 la grile. Sincer cred ca multi si-au dat seama ca la un moment dat prea mult forum este contraproductiv, in special pentru cei care mai au si servicii si alte obligatii sociale.
@ elenna_144

Politia are obligatia sa investigheze situatia, sa mearga in zona, sa-l ia la intrebari, sa-l legitimeze...etc. Sunt indolenti sau ignoranti....as zice ca prima, ei de fapt stiu ce au de facut. Mergeti la procuratura si faceti plangere penala, vorbim deja de activitate infractionala aici, loviri si alte violente, hartuire. Daca sunteti din Bucuresti, mergeti la Procuratura sectorului de domiciliu.
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
Fatal error...
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
iuli_c a scris:

actiunea penala se pune in miscare

a.doar prin ordonanta procurorului
b.fie prin ordonanta procurorului ,fie prin rechizitoriu
c.si prin plangerea persoanei vatamate,in anumite cazuri

c
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
madalinaflo a scris:

ce faceti?cum merge?cam cate h pe zi acordati invatatului?si pe unde sunteti cu materia?ce ati terminat pana acum?

Greuu de tot....nu se vede malul....Credeam ca la procedura penala merge doar codul....o merge la altii....la mine nu....ore....cate se poate...serviciu...copil...oboseala....
Cu materia....in mare parte de repetat si aprofundat, procedura penala insa din greu si vesnicul civil bineinteles.
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
emileanmaria a scris:

si eu as vrea sa aflu cum pot sa invat: pe de rost sau dupa intrebari?
STIU ca apar si eu acum cand voi sunteti deja in paine....dar vreau sa prind si eu curaj.....


pe de rost si pe-ntelese; intrebarile la sfarsit.
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
_Fleur_ a scris:

OvidiuDanut a scris:

catalin1980 a scris:

OvidiuDanut a scris:

S a votat de CSM planificarea concursurilor 2015...La direct pe post se organizeaza doar daca raman locuri neocupate de promotia INM 2013-2015...


Tare imi pare Ovidiu ca lupta se duce(in caz ca se duce) pe 2-3 locuri amarate.Daca nu,ne-om ingramadi cumva la inm,desi eu nu mai am resurse ptr scolarizari de ani de zile


Mda....anii in care erau scoase 200 INM cu 200 la direct as crede ca devin istorie...Nici eu nu stiu ce-o sa fac...sincer...cu INM-ul deja este f complicat pt un familist din provincie...Vom vedea...poate ii mai baga la parnaie pe coruptii din sistem si se vacanteaza locuri:))

@Fleur - nu zice nimic de locuri decat ca sunt incerte si la INM! La direct daca nu raman, nu raman....alea iacta est....


Multumesc...
Da, asta e, zarurile sunt aruncate si cel putin din punctul meu de vedere, si 10 locuri daca ar scoate, ipotetic vorbind, tot nu renunt.
Si din randurile tale, inteleg ca nici tu:)...Sa ai bafta!


Capacitatea ta de analiza si sinteza este foarte buna.:) Deja am investit prea mult timp si efort ca sa renunt. Bafta!
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
catalin1980 a scris:

OvidiuDanut a scris:

S a votat de CSM planificarea concursurilor 2015...La direct pe post se organizeaza doar daca raman locuri neocupate de promotia INM 2013-2015...


Tare imi pare Ovidiu ca lupta se duce(in caz ca se duce) pe 2-3 locuri amarate.Daca nu,ne-om ingramadi cumva la inm,desi eu nu mai am resurse ptr scolarizari de ani de zile


Mda....anii in care erau scoase 200 INM cu 200 la direct as crede ca devin istorie...Nici eu nu stiu ce-o sa fac...sincer...cu INM-ul deja este f complicat pt un familist din provincie...Vom vedea...poate ii mai baga la parnaie pe coruptii din sistem si se vacanteaza locuri:))

@Fleur - nu zice nimic de locuri decat ca sunt incerte si la INM! La direct daca nu raman, nu raman....alea iacta est....