avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Activitate suteanu maria

Activitate suteanu maria

deci care sunt acuzatiile pe pe i le pot aduce?
nu m-ati inteles ,acel certificat din 2000,este depus in procesul de divort de sotul meu si inca doua precum si 2 procese verbale unde am fost sanctionata de politie ,eu, am facut contestatii si mi s-a dat castig de cauza,precum si in procesele penale am dovedit ce urmaresc parintii sotului meu,evacuarea noastra prin imposibila convietuire cu aceste certificate incearca sa-mi ia fetita aratand ca eu sunt agresiva,eu nu pot dovedi certificatul medico legal din 2000,politia poate cere acel formular de la medicina legala,sau imi trebuie martori care pot arata ca noi in 2000 eram in relatii bune si ca nu eu sunt vinovata de acele leziuni?
adica sa inteleg ca doar martorii pot arata ca nu eu sunt autoarea acelor lovituri de care sunt acuzata?si pot depune plangere pt...,care ar putea fi acuzatia?
ma ameninta ca voi muri de mana lui.cat despre certificatul medico legal,inainte de a ne examina sr completeaza un formular in care specifici cine si in ce imprejurari s-au produs leziunile,doar cu acel formular voi putea dovedi ca acel certificat nu l-a scos ca am lovit-o eu,cum se poate intra in posesia lui?unde trebuie sa ma adresez?trebuie sa existe o modalitate,pt cese mai completeaza formularul?
buna seara!nu stiu daca m-am adresat unde trebuie dar va rog sa ma sfatuiti ce am de facut.Sunt in divort ,am depus o plangere la parchet pt furt de acte,iar sotul meu depune la dosar un set de acte cu cele pe care le-am declarat furatestiu ca s-a intocmit un dosar penal pt art 210 din 15 10 2009,iar el depune actele pe 13 11 2009,printre acte mai depune si 3 certificate medico-legale(care, specifica ca sunt loviti parintii lui)unde mi s-a dat si castig de cauza in 2,al treilea este din 2000,nu stiu cat de real este dar stiu foarte sigur ca nu i-am cauzat acele lovituri mamei sale,ce am de facut,unde trebuie sa ma adresez pt a dovedi ca relele intentii ale sotului meu precum si a mamei sale?va rog frumos sa ma sfatuiti pt care art sa-i reclam?mai este cercetat penal si pt amenintare
Discuție divort
daca in fata instantei am fost de acord cu desfacerea casatoriei din culpa comuna,ma pot intoarce sa cer dsfacerea casatoriei din culpa exclusiva a reclamantului?
Discuție furt
buna ziua!IN 17 02 2009 s-au retras de pe cardul de credit niste banuti(2150 ron)fara aprobarea mea,mi-a fost sustras cardul,s-a folosit pin-ul,am depus reclamatie pe 27 02 2009,deoarece am avut niste banuieli,pe care le am si azi asta a fost motivul pentru care am depus reclamatia mai tarziu,ca sa aflu dupa cateva luni bune ,verbal ca banca numai are inregistrarile le tine numai 30 zile(banii s-au retras de la o alta banca ,cardul era la ING,si banii s-au retras de la BRD)nici azi dupa atatea luni nu am primit nici un raspuns,in schimb eu trebuie sa dau banii inapoi cu dobanda,mai este ceva de facut?ce demersuri mai pot face?
Discuție pensie
parintele care plateste pensia poate depune pensia intr-un cont pe numele copilului dar celalalt parinte sa nu aiba acces la ea?
Răspuns la discuția sentinta
multumesc frumos!
Răspuns la discuția tentativa de omor
daca victima nu depune plangere,se mai continua cercetarile?