avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 361 soluții astăzi
Forum Activitate MITULINA

Activitate MITULINA

ce pasi ar fi de urmat pentru a putea comercializa produse handmade
gigipopa a scris:

Intocmiti o adresa scrisa de raspuns in care mentionati decesul titularului PFA si anexati o copie dupa certificatul de deces. Puteti avea castig de cauza.
La data decesului, daca firma PFA era activa, trebuia sa anuntati in scris registrul comertului, fiscul si cas, pentru radierea firmei si scoaterea din evidenta.

firma a fost radiata dupa deces
as dori sa stiu daca mostenitorii sunt obligati sa plateasca restantele CAS ale persoanei decedate, fost PFA?
sotul si mama lui au primit o instiintare cum ca tatal, decedat in 2010, are o restanta la CAS pe anii 2007-2009 .
Răspuns la discuția indemnizatia de crestere PFA
Am bifat 1 an pentru ca asa mi s-a spus ca este la PFA. Nu am inceput inca activitatea ca nu s-a implinit anul.am suspendat-o pe 23 octombrie 2011. Nu mi-a spus nimeni ca trebuie pana implineste copilul 1 an si nu cand se implineste anul de suspendare.
Cu data de 23 octombrie 2011 mi-am incetat activitatea de PFA si am primit indemnizatie crestere copil.
Acum am fost sa ma interesez ce acte trebuie sa pregatesc pentru a-mi redeschide activitatea si mi-au spus ca nu voi mai primi nimic pentru copil ca a implinit 1 an pe 3 septembrie 2012.
Se mai poate face ceva in acest caz?
vroiam sa mentionez ca au trecut cele 10 zile in care puteam returna produsul
am comandat online un produs. la primire am constatat ca nu are instructiuni de folosire in limba romana, doar in maghiara. exista vreo lege prin care vanzatorul era obligat sa-mi vanda produsul impreuna cu instructiunile de folosire traduse?
In cele mai multe cazuri aceste buline au disparut, nimeni nu stie cum ..dar nu-i greu sa intuiesti ca au fost luate de cei care doresc sa-si vanda apartamentele la un pret bun
Buna seara
Va deranjez cu o intrebare deoarece am cautat detalii pe net dar nu am gasit raspuns...
As dori sa va intreb unde ma pot interesa de starea unui bloc, daca are bulina rosie sau nu...
Va multumesc anticipat
Discuție Coasigurat
Buna ziua.
Sunt insarcinata, nu lucrez si am terminat si somajul de mai bine de un an.
Sotul meu are PFA.
As dori sa aflu daca pot fi coasigurat daca eu am alt domiciliu fata de cel al sotului.