avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate cristina 4

Activitate cristina 4

Buna ziua .
Va rog s-a ma ajutati , daca se depune bilant contabil la activitati sindicale pe semestru, pina acuma s-a depus pe an .
Multumesc mult .
Buna dimineata , pentru un angajat care lichideaza penru zile neefectuate de conc adica 7 zile ce i se cuvin pt lunile prestate la unitate sint obigat sa i le platesc la plecare, data de 1 a luni sa stiut ca va placa vine o saptamina la serv si se semneaza licidarea la zi ,pentru luna respectiva ia un salar aferent unei luni lucrate s-a procedat corect?
va multumesc mult ozi buna sa aveti!
Buna dimineata, va rog un sfat in legatura cu ce se trece in caretea de munca , in ani 2004 daca a fost secretar cu un salar de 400 ron azi si mai avea si indemnizatie de casier 100 ron un spor vechime 68 ron , pe statul de salarii sint inregistrate toate se retine la buget  din total de 568 dar in cartea de munca nu se trece indemnizatia de casier si zice d-na ispector ca nu poate avea cumul de functii .                                                                                                                       Eu am functia de baza la o intreprindere unde este sindicat si sint pe stat de plata cu 2 ore pentru activitate la  sindic,. cartea de munca de la activitate de baza se completeaza la intreprindere iar la sindicat pentru presedinte se copleteaza la ITM.  statul de plata copie se duce la ITM in carte mea de munca cine trebuie sa completeze suma mica de la sindicat cum se procedeaza in acest caz ? Multunesc mult si o zi buna !
Buna dinmineata , as vrea un sfat cum sa procedez cu ob.inventar care sint inregistrate extra contabil , vreau sa ma scap de ele ca se inchide cantina , am butelie aragaz si aragaz si multe altele la bucatarie daca le pun in vinzare ,le donez s-au casez. MI-e frica ca butelia nu a fost incarcata cu gaz nu a functionat de 5 ani ce pot face cu ea, prin vinzare am venit , nu as duce butelia la incarcat si verificat sa nu am cheltuieli , se poate fisura o butelie nefolosita ?
va rog un sfat si multumesc mult .
Buna ziua
am completat in declaratie 102 toate obligatiile la stat, pentru contul contrb boala 0.85% am de recuperat boala de la FNUASS cum este corect completata din ian -mai am cotizatia vrata si declarata iar in mai am boala si nu virez in mai si iunie fac o compensare din boala nu pot recupera indemnizatie boala pina nu depun la finante declaratie 102 se face semestrial,
se trece si suma compensata in declaratie 102 ?

Va multumesc mult si o zi buna !
Buna ziua am completat in declaratie ass la angajat cu +8 ron am si virat tot + 8 ron in  statul de plata este corect inregistrarea in contab am + 8 ron , va rog sa ma ajutati daca nu procedez bine?sa fac o declaratie rectificativa pe luna mai  si virez mai putin pe iunie iar in contab pot reveni in luna mai .Va multumesc mult
Discuție dif salar
buna
am o problema care ma tot faminta neatentia mea pentru 4 ron am un stat facut in excel pentru 2 persoana pt o pers am gresit in luna mai salar brut corect ,retineri corect iar la net am minus 4ron si impozit dif 1 ron cum corectez fac un stat pt dif s-au refac tot statul si dif se va plati cu intirziere si corectez in contab acum ?
va rog ajutati-ma cu cu probema grava pentru o suma mica .
multumes mult ! o zi buna