avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate mina82

Activitate mina82

Răspuns la discuția Oferta pret licitatie
Multumesc mult!

O zi frumoasa va doresc!
Daca contractul presupune incheierea unui acord cadru, cu cantitatea minima 1 subsecvent, maxima 2 subsecvente si se da in fisa de date doar o valoare estimata de 1000 ron, acesta valoare pentru ce cantitate este:minima sau maxima?

Multumesc
Multumesc mult pentru sfaturi!

Buna ziua si multumesc pentru raspuns!

Este o licitatie deschisa iar oferta se depune electronic in SEAP, doar dovada garantiei de participare se depune in Original. In fisa de date termenul limita de valabilitate al ofertei/garantiei de participare este de 90 zile de la data limita de depunere a ofertelor. Daca facem socoteala de pe 25.09.2015, 90 zile cade pe 25.12.2015, dar in SEAP la detalii procedura apare: "Data limita valabilitate oferta: 21.12.2015 16:00 ".
Este posibil sa fi uitat ei sa modifice sau legal nu trebuie modificat odata ce au anuntat decalea termenului de depunere?

Multumesc
Multumesc mult pentru raspuns!

Da, am constituit-o sub forma unui instrument de garantare, am anuntat firma asiguratoare si imi emit o noua polita, cu aceeasi serie si numar, se modifica decat datele. Acum intrebarea mea este alta, cum fac cu polita veche, trebuie sa mi-o predea spitalul cand o predau pe cea noua sau le las pe amandoua la spital? Trebuie sa specific faptul ca spitalul in SEAP nu a modificat data limita de valabilitate a ofertei ceea ce mi se pare dubios si nu vreau sa risc sa ma descalifice...
Răspuns la discuția Subcontracant
Multumesc
Buna ziua,

Particip la o licitatie cu depunere oferta in SEAP si dupa ce eu am constituit garantia de participare s-a decalat termenul limita de depunere al ofertei. Intrebarea mea este daca eu trebuie sa prelungesc valabilitatea garantiei de participare si cum procedez odata ce este deja depusa.

Astept cu interes raspunsurile dvs.

Multumesc
Buna ziua,

Un furnizor din SUA are service in Germania. Aici mi-au reparat un echipament care era in garantie dar mi-au pus si o baterie pe care mi-au facturat-o, factura fiind de la firma din SUA. Intrebarea mea este daca eu trebuie sa declar la intrastat?

Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Subcontracant
Fisa de date apartine unei licitatii deschise.
Discuție Subcontracant
Buna ziua,

Am si eu o intrebare: daca in fisa de date a unei licitatii nu se face deloc referire la calitatea de subcontractant, tert sustinator, asociat etc, pot participa din punct de vedere legal la aceasta licitatie in calitate de subcontractant?

Multumesc anticipat pentru ajutor!