avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters98812

Activitate ContSters98812

Răspuns la discuția ajutor...situatie grava
au spus ca este falsa casatoria lui cu acea doamna din latvia.
sunt aura si am o prb f grava.viitorul meu sot e din pakistan si are acte de casatorie cu o europeanca.sunt separati si el vrea sa div pentru a se casatori cu mine.de curand a fost controlat de documente si l-au arestat spunindu-i ca acea casatorie nefiind valabila(sotia a spus ca nu locuiesc impreuna)ce se va intampla cu el?il vor trimite inapoi in tara lui dupa 5 ani de sedere in cipru?va rog am nevoie de sfatu d-voastra.sunt foarte nelinistita.
Răspuns la discuția despre pakistan.
este o situatie putin complicata.el nu are nca pink sleep-ul.nu i l-au dau.l-au amanat mereu cei de la imigration.ne-am gandit ca dak casatorindu-ne in tara la el ne va fi mai usor sa ne intoarcem in cipru si sa-si obtina acel pink sleep(viza)
Răspuns la discuția casatorie cu musulman
e f ciudat dar chiar el ma roaga sa fac asta.
Răspuns la discuția despre pakistan.
e posibil sa fiu mintita asa de rau chiar de viitorulmeu sot?el mi-a spus ca ma voi imbraca c si pana acum si-mi voi pastra si religia fara sa ma convertesc la religia lui.oricum noi nu vom locui acolo.doar casatoria.noi momentan locuim in cipru. unde ne vom intoarce dupa casatorie.
Răspuns la discuția casatorie cu musulman
voi fi obligata sa ma convertesc?viitorul meu sot zice ca nu e obligatoriu.nu stiu ce sa cred
poate ar fi mai bine sa sun la ambasada noastra de acolo si sa ma informez
Răspuns la discuția despre pakistan.
m-ar interesa sa stiu ce drepturi as avea casatorindu-ma acolo,daka-mi voi pastra religia,portul.........
Răspuns la discuția despre pakistan.
am cautat dar nik care sa-mi fie de folos.
dak se poate as dori sa stiu tot ce se poate despre pakistan.religie,casatorie....etc
buna ziua.sunt aura si sunt f noua in forum aici.am o mare prb si as avea nevoie de ajutorul d-voastra.sunt pe cale sa ma casatoresc cu un musulman pakistanez.as vrea sa-mi pastrez religia dupa casatorie si sa ma imbrac la fel ca pana acum(european stile).el spune ca o sa ma imbrac cum vreau si dupa casatorie si ca religia o sa mi-o pot pastra.acum nu stiu dak sa-l cred sau nu dupa cate am citit aici in forum.sunt f confuza.va rog dak puteti sa ma ajutati.mii de multumiri.