Forum Discuţii juridice Executare silită cod procedura fiscala in vigoare martie 2010
Discuție deschisă în Executare silită

cod procedura fiscala in vigoare martie 2010

Ma puteti ajuta cu urmatoarea problema: am nevoie de textul codului de procedura fiscala actualizat 2010? Am gasit atatea modificari pe net ca nici eu nu mai stiu ce e in vigoare in prezent. Ma intereseaza in special procedura executarii silite prin infiintarea popririi reglementatata de codul de procedura fiscala. Va multumesc.
O varianta
[ link extern ]
pneagu a scris:

O varianta
[ link extern ]

@pneagu, colega noastra doreste o varianta a Codului de Procedura Fiscala. Link-ul dvs. ne trimite la Codul Fiscal.

Pentru @manuelle - varianta corecta este un abonament la un program legislativ.
fat frumos a scris:

pneagu a scris:

O varianta
[ link extern ]

@pneagu, colega noastra doreste o varianta a Codului de Procedura Fiscala. Link-ul dvs. ne trimite la Codul Fiscal.

Pentru @manuelle - varianta corecta este un abonament la un program legislativ.

Aveti dreptate, dar eu am nevoie de un raspuns pentru maine. Pana si domnii de la finante ma privesc in ceata cand deschid subiectul procedurii executarii silite prin poprire. In fapt am realizat o cesiune de creanta catre ANAF, acestia au acceptat-o, au luat masura infiintarii popririi debitorului meu, i-au comunicat aceasta masura impreuna cu titlurile executorii, dar imi spun ca fara un raspuns din partea tertului poprit nu pot merge mai departe. In mod normal nu ar fi trebuit sa trimita titlurile executorii si bancii unde tertul poprit isi are contul curent pt indisponibilizarea sumei cu care acestia se afla in debit, conform art. 149 cod procedura fiscala?
De aceea voiam textul actualizat, sa vad procedura efectiva.
[ link extern ]
Forma consolidat 25 oct.2009 este ultima gasita de mine.
@fat frumos, aveti dreptate, m-am pripit.
pneagu a scris:

[ link extern ]
Forma consolidat 25 oct.2009 este ultima gasita de mine.

Da, aceasta este ultima varianta.