Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ajutor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ajutor

va rog frumos imi precizati si mie daca deschid un punct de lucru cu obiect de activitate pentru servicii de vulcanizare, echilibrare, schimb ulei si vanzare anvelope am nevoie sau nu am nevoie de autorizatie de la mediu???
Si de ce alte autorizatii as mai avea nevoie...
In primul rand de la Mediu, pentru ca uleiurile uzate au un regim special de stocare si reciclare.
Va trebuie obligatoriu un contract cu o firma autorizata pentru colectarea acestor deseuri periculoase si anvelope.
cu siguranta aveti nev,contactati un avocat sa va ajute.succes!
De la mediu si contract de colectare si debarasare a anvelopelor si uleiurilor uzate, cu un operator economic autorizat.
va multumesc.....eram foarte contrariata pentru ca cineva care lucreaza chiar la mediu mi-a spus k nu e nevoie de autorizatie de la mediu...., iar de partea cu colectare a uleiurilor si anvelopelor uzate am inteles...
Multumesc ink o data
Veti avea nevoie de autorizatie de la mediu.