avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general eroare depunere bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

eroare depunere bilant

buna ziua
ati depus bilantul? am mers cu 7 bilanturi si 3 nu mi le-a primit pt ca sunt erori in baza de date
am formularul validat, m-am intros am deblolcat am validat iar fara erori si am salvat din nou
la registru aceeasi problema, au zis sa fac bilantul iar in alt pdf
ati patit asa ceva?
Cel mai recent răspuns: Melinda2 , utilizator 15:58, 8 Aprilie 2010
am patit si se mai intampla...;) cred ca e vorba de o versiune mai noua sau mai veche de acrobat reader(pdf) si documentul nu poate fi deschis.Ar trebui sa fie cam aceeasi versiune, altfel...#-o
nu stiu ce sa zic depsre asta pt ca si bilanturile pe care le-au primit erau facute pe acelasi calculator
cred ca este prost pdf.-ul lor inteligent, doar cate programe rele au facut si in trecut daca ne gandim
Buna,

ati reusit sa depuneti pana la urma Bilantul? Si eu am o problema similara: am verificat toate corelatiile sunt ok, formularul validat si a Registrul comertului mi-au spus ca nu se verifica sumele de control la formularul 40. Suma de control se calculeaza prin insumarea tutror cifrelor din formularul respectiv, am facut eu suma si corespunde cu suma de control. Nu mai stiu ce sa fac. Ma gandesc ca eu ceva probelem cu aplicatia de prelucrare a datelor pe de discheta.

Melinda

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Versiunea actualizata pentru declaratia 112 (soft a si soft j) - metode de preluare declaratia 112 dintr-o luna anterioara  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [u][i]Metode de preluare declaratia 112 dintr-o luna anterioara: [/i][/u] 1. Daca este aceeasi versiune si in luna urmatoare: Efectuati o copie a fisierului ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 actualizata: ultima versiune: soft a (versiunea 12/20.07.2011), soft j (versiunea 1.5.0/18.07.2011) Valentin_buzau Valentin_buzau [b]DECLARATIA 112 actualizata: ultima versiune: Soft A (versiunea 12/20.07.2011), Soft J (versiunea 1.5.0/18.07.2011)[/b] Descarca de aici: ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 actualizata: ultima versiune: soft a (versiunea 11/18.07.2011), soft j (versiunea 1.5.0/18.07.2011) Valentin_buzau Valentin_buzau [b]DECLARATIA 112 actualizata: ultima versiune: Soft A (versiunea 11/18.07.2011), Soft J (versiunea 1.5.0/18.07.2011)[/b] Fiti atenti ca a aparut o noua ... (vezi toată discuția)