Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radar viteza
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radar viteza

buna ziua am si eu o intrebare? am luat un radar cu 121 km in localitate si sa ajuns la suspendarea permisului pe 90 zile ,cum as putea redobandii permisul mai repede ?se mai aplica solutia cu examenul si se poate ridica dupa 30 zile ?ms
Da,examinare si cerere de reducere la 30 zile daca nu a mai fost suspendat anterior.
si ce trebuie sa fac,acte si unde se da pe raza jud de domiciliu?ms
Pentru a vi se scurta perioada de suspendare a permisului de conducere cu 30 de zile este indicat sa dati si sa treceti testul de verificare a cunostintelor teoretice.
Examenul se da la Politia Rutiera pe raza careia aveti domiciliul.
se multumeste pentru raspunsuri