Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa postului

Va rog sa ma ajutati cu fisa postului pentru traducator,editor corector editura carte. (conditii, responsabilitati, norna de lucru etc.)Va multumesc foarte mult
ceva de genul....poate trebuie adaptat

FISA POSTULUI

1.Numele si prenumele titularului……………………………………………………………………….

2.Denumirea postului: translator

3.Pozitia in COR/Cod: 245122

4.Nivelul de instruire: studii superioare

5.Experienta:…………………………………………………………………………

6. Nivelul postului: de executie

7.Relatii:
Ierarhice:
-este subordonat…………………………………………………………………….
-are relatii de serviciu cu toate serviciile, birourile si alte entitati functionale;
-are relatii cu persoane juridice si persoane fizice care au tangenta cu sfera sa de activitate.

8.Responsabilitatile postului
Stabilirea raportului la nivel conversational intre conducere, angajati sau alte persoane.
Realizarea traducerilor necesare companiei.
9.Descrierea sarcinilor/atributiilor/activitatilor postului:
-participarea la proiecte de traducere / interpretare
- respectarea cerintelor specifice fiecarui proiect si postului ocupat
-Redactarea si traducerea de materiale scrise, corespondenta, protocoale, rapoarte
- Indeplinirea rolului de interpret atat la seminarii cat si pe parcursul intalnirilor cu diversi parteneri:

Data…………………….
Numele si semnatura Numele si semnatura
titularului postului, sefului ierarhic,

APROBAT
Director general

Va multumesc foarte mult pentru raspuns.