Forum Discuţii juridice Achiziţii publice acord cadru prin licitatie deschisa on-line
Discuție deschisă în Achiziţii publice

acord cadru prin licitatie deschisa on-line

Buna ,
Va rog sa va spuneti parerea despre incheierea unui acord cadru pe o peroada mai mare de 12 luni ( sa zicem 18 ) care are ca obiect furnizarea de produse ( lapte praf)
In conditiile in care AC doreste sa initieze licitatia deschisa on line ofertantul poate sa depuna oferta doar pe pretul unitar ( lei / kg) ??? Sau poate este obligat sa depuna oferta pe cantitate totala maxima estimata???
Multumesc anticipat
Buna,

Din punctul meu de vedere operatorul economic poate depune oferta doar pe pretul unitar. Acordul cadru prevede cantitatile minime si maxime pentru un contract subsecvent. Mai ramane in cuprinsul contractului sa o reglementati cu ajustarea pretului ....eventual la indicele inflatie comunicat de INS. E doar o parere.
pai doar pretul unitar poate fi prezentat. apoi in limita maxima stabilita dvs. atributi contracte subsecvente conform cu pretul unitar ofertat.
Multumesc pentru raspunsuri !
Si eu gandeam la fel dar ceea ce nu stiu este daca SEAP-ul permite acest lucru.
Permite! Vorbesc din experienta proprie.