Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract prestari servicii sau conventie civila intre ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract prestari servicii sau conventie civila intre un SRL si o persoana fizica

Buna ziua,

Am si eu o nelamurire si va rog mult sa ma ajutati. Am un SRL si doresc sa angajez o persoana pentru executarea anumite lucrari de instalatii. Nu stiu ce contract sa fac cu respectiva persoana fizica care nu este si nu se va face persoana fizica autorizata. Pot incheia un contract de prestari servicii sau o conventie civila de prestari servicii ..sau care este diferenta intre ele? Si mai am o intrebare care sunt obligatiile mele ca SRL dpdv fiscal trebuie inregistrat ctr la Adm Financiara, dar ale lui ca persoana fizica?

Va multumesc,

Multumesc frumos pentru raspuns.
Daca m-am aratat putin indignat a fost din cauza situatiei nu al raspunsului.
Apreciez foarte mult raspunsul primit.

george-neagu, moderator